Giminių žygis dėl kapavietės įvardijimo.

Vakar Skulptūrų parke, prie paminklo sukilėliams, susirinko grupelė visuomenės veikėjų ir vieno iš 1923 metų sukilimo organizatorių Viliaus Šaulinskio, kuris yra čia palaidotas, giminės. Visiems rūpėjo sukilėlio atminimo įamžinimas. Memorialinėje lentoje įvardyti tik žuvusieji, tuo tarpu minėtas sukilimo dalyvis 1935 metais mirė.
Vilius Šaulinskis buvo Mažosios Lietuvos gelbėjimo komiteto sekretorius, S.Daukanto gatvėje turėjo savo spaustuvę, aktyviai veikė Šaulių sąjungos, kitų lietuviškų organizacijų gretose, 1918 metais buvo įstojęs į Lietuvos kariuomenę. Klaipėdoje jis buvo įžymus ir svarbus žmogus.
Pasak Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sqjungos Klaipėdos apskrities skyriaus valdybos nario Kazio Budgino, kad šalia paminklo sukilėliams yra palaidotas ir Vilius Šaulinskis, plačiajai visuomenei tapo žinoma dar prieš 10 metų. Artimieji, kurių ratas nemažas - net dešimt anūkų auga, kapu rūpinosi visą laiką, uždegdavo žvakeles, tačiau prie nepažymėto kapo, kaip patys sakė, jaučiasi keistai.
"Senelio atminimą Savivaldybės prašėme įamžinti dar 1998 metais, iš architektūros ir urbanistikos skyriaus gavome atsakymą, jog klausimas bus aptartas su istorikais ir architektais, o apie rezultatus praneš. Iki šiol tebelaukiam", - sakė rodydamas oficialų vyr. dailininkės pasirašytą raštą anūkas Darius.
Sukilimo organizatoriaus marti Stasė Šaulinskienė "Vakarų ekspresui" sakė suprantanti, kad tokioje vietoje užsimanęs paminklo nepastatysi, tačiau, pridūrė giminių vardu, kažko jie nenori - tik lentelės. Jos manymu, Klaipėdai šis žmogus labai nusipelnęs, jo noras, kad šis kraštas prisijungtų prie Lietuvos, buvęs ne tik didelis, bet ir pagrįstas konkrečiais darbais, patraukus savuosius reikalus. Nuopelnus įrodo Vytauto Didžiojo kryžius, kiti apdovanojimai.
Kultūros paveldo centro istorikė Vilma Norvaišienė "Vakarų ekspresui" sakė parengsianti kapo aprašą, nuotraukas, kitą oficialią medžiagą ir pateiks Kultūros paveldo centrui. Dėl kapo patekimo į registrą keblumų, jos manymu, neturėtų kilti - oficialiai įforminus, kad čia yra palaidotas žmogus, bus galima kapą pažymėti ir atminimo lentele, kuriai leidimas gaunamas iš Savivaldybės.
Kultūros paveldo centre neabejojama, kad Vilius Šaulinskis daug nusipelnęs Lietuvai, tačiau rūpintis konkrečiai, kad jo kapas būtų įtrauktas į memorialinių vietų sąrašą, imta tik giminėms paraginus.
"Užuot statę didingus paminklus, pirma pasirūpinkim atskirais Klaipėdos sukilimo dalyviais, jų atminimą deramai įamžinkim", - išsakė savo poziciją ir kitas minėtos savanorių organizacijos narys Algimantas Liesis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder