Institucijos pasiskirstė užduotis dėl euro įvedimo

Institucijos pasiskirstė užduotis dėl euro įvedimo

Lietuvos valstybės institucijos pasiskirstė užduotimis dėl pasirengimo įsivesti eurą 2015 metais. Šios užduotys numatytos Finansų ministerijos pateiktose Nacionalinio euro įvedimo plano įgyvendinimo priemonėse, kurioms trečiadienį pritarė Vyriausybė. Pats planas buvo patvirtintas šių metų birželio pabaigoje.

"Euro įvedimas yra pakankamai sudėtingas procesas, todėl valstybė turi iš anksto tinkamai tam pasiruošti. Vyriausybės pareiga - užtikrinti, kad nuo lito prie euro Lietuva pereitų sklandžiai", - Ministrų kabineto posėdyje sakė Premjeras Algirdas Butkevičius.

Priemonių plane numatomos aiškios valstybės institucijų užduotys, jų įgyvendinimo terminai bei kas kontroliuos, kaip šios užduotys įgyvendinamos. Daugiausiai dėmesio teikiama priemonėms, skirtoms vartotojų apsaugai ir saugumui užtikrinti, informavimui apie praktinius euro įvedimo aspektus bei valstybės institucijų pasirengimui euro įvedimui pritaikyti informacines sistemas.

Siekdama apsaugoti vartotojus ir užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams perskaičiuojant kainas, valstybė stiprina kainų stebėseną atliksiančių institucijų pajėgumus, taip pat kvies įmones ir jų asociacijas pasirašyti geros verslo praktikos (valios) memorandumą, kuriuo verslas pasižadėtų sąžiningai perskaičiuoti kainas ir nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu joms nepagrįstai didinti.

"Mūsų laukia daug parengiamųjų darbų: turime tinkamai pasirūpinti vartotojų apsauga, informuoti visuomenę, palaikyti nuolatinį dialogą su verslu. Priemonių plane pasiskirstome užduotimis - institucijos tiksliai žinos savo darbus, atsakomybę ir tai padės koordinuojant visą euro įvedimo procesą", - pažymėjo finansų ministras Rimantas Šadžius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder