Irena Degutienė apie priešlaikinių rinkimų idėją: tai brangiai kainuojantis spektaklis

Irena Degutienė apie priešlaikinių rinkimų idėją: tai brangiai kainuojantis spektaklis

Seimui nepritarus pirmalaikių rinkimų iniciatyvai, Seimo pirmininkė Irena Degutienė vadina tai brangiai kainuojančiu spektakliu ir tvirtina, kad Seimas pajėgus ir toliau dirbti.

"Tas spektaklis brangiai kainuojantis, o naudos jokios", - po balsavimo sakė I. Degutienė žurnalistams.

Į klausimą, ar Seimas gali toliau dirbti, Seimo vadovė atsakė: "Taip, tik reikia susitelkusiai".

Pirmalaikių rinkimų iniciatoriams I. Degutienė siūlė elgtis garbingai, civilizuotai. "Turite pretenzijų šitai daugumai - galima puikiausiu civilizuotu keliu: yra apkaltos kelias, nepasitikėjimo kelias Vyriausybe", - sakė Seimo vadovė.

Ketvirtadienį už nutarimo projektą dėl pirmalaikių parlamento rinkimų po pateikimo balsavo 51 Seimo narys, prieš buvo 50, susilaikė 17 parlamentarų. Seimas nepritarė šio dokumento tobulinimui ir nutarė jį visiškai atmesti.

50-ties Seimo narių grupės vardu projektą pateikęs Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys siūlė kolegoms pasitikrinti pasitikėjimą visuomenėje.

"Turime galvoti ne apie postus, o apie Seimą, apie valstybės tolimesnį likimą", - kvietė V. Gapšys.

Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas Valentinas Mazuronis mano, kad normalus darbas Seime nevyksta, reikalingi įstatymai nepriiminėjami.

"O po tų, kurie priiminėjami, Lietuvos žmonėms žegnotis norisi", - sakė V. Mazuronis.

Apibendrinant jis sakė, kad "rezultatas ir vaizdelis yra nekoks".

Pagal šalies Konstituciją, pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma, t. y. už juos turi balsuoti 85 Seimo nariai.

Komentuodamas balsavimo dėl pirmalaikių Seimo rinkimų rezultatus, V. Gapšys teigė, kad jie patvirtino, jog konservatoriai įsikibę laikosi savo šiltų vietų, nes tarp balsavusiųjų prieš pirmalaikius rinkimus daugiausia buvo būtent šios partijos atstovų.

"Šiandien Seimas yra atsidūręs politinėje krizėje. Nors kiekvienas jos priežastis ir mastus suvokia skirtingai, aš šią krizę suvokiu kaip pasitikėjimo krizę. Piliečių pasitikėjimo trūkumas parlamentui turėtų būti akivaizdus. Jis liečia ne atskirus Seimo narius ar pavienius sprendimus, o viso Seimo veiklą. Vyriausybė, žadėjusi įveikti ekonominę krizę, pati atsidūrė jos dugne. Piliečiai, balsavę už parlamentą, tikėjosi nuoširdaus darbo ir bendradarbiavimo su tauta, tačiau gavo aroganciją ir neįsiklausymą. Viena politinė partija nusprendė, kad tik jos sprendimai yra geri ir kažkodėl tik ji viena nori turėti tų sprendimų monopoliją.

Ši Vyriausybė ir valdančioji dauguma, turėjusi kovoti su iššūkiais, pati tapo iššūkių Lietuvai. Pastarųjų savaičių įvykiai Seime tapo paskutiniu lašu, perpildžiusiu kantrybės taurę, todėl vienintelė išeitis iš šios situacijos galėjo būti pirmalaikiai Seimo rinkimai, bet valdžią uzurpavusios partijos jų išsigando", – sakė V. Gapšys.

"Tik Lietuvos piliečiai šiandien gali atsakyti į esminį klausimą – koks turi būti Seimas ateityje. Nieko nuostabaus, kad valdantieji, prigalvoję nebūtų dalykų, tiesiog pasislėpė nuo tautos ir išsaugojo savo šiltas vietas. Tačiau tikrieji valdžios atstovai turi galvoti ne apie postus, o apie valstybės likimą. Šiandien parlamentu nepasitiki beveik 90 proc. Lietuvos žmonių. Ar tai nėra pagrindinis ženklas, kad toks Seimas dirbti negali?

Bet konservatoriai, įsikibę į savo postus, bijo akistatos su tauta. Bijo, nes jaučia, kad jų valdymo laikas nenumaldomai trumpėja, o konservatorių era, kuri taps juoduoju puslapiu nepriklausomos Lietuvos istorijoje, greitai artėja prie pabaigos", – teigė Darbo partijos frakcijos seniūnas.

Tuo metu Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotojo Artūro Meliano nuomone, šiandien 50-ies Seimo narių pateiktas nutarimo dėl pirmalaikių Seimo rinkimų projektas buvo Lietuvos žmonių klaidinimas ir mėginimas "reabilituotis" po nepalaikytos apkaltos Aleksandrui Sacharukui.

Atkreiptinas dėmesys, kad sutampa apkaltos nepalaikiusių ir tariamai pirmalaikių rinkimų siekusių Seimo narių skaičius. Beje, tarp pasirašiusiųjų nutarimo projektą – ir A. Sacharuko pavardė.

"Akivaizdu, kad jausdamiesi nepatogiai dėl sužlugdytos apkaltos, dalis nebalsavusių Seimo narių nutarė "reabilituotis" prieš tautą ir parodyti tariamą drąsą. Netikiu, kad nors vienas iš nutarimo dėl pirmalaikių Seimo rinkimų teikėjų tikėjo tuo, ką daro. Nutarimui nepritarus, jie turėtų būti nuoseklūs ir atsisakyti Seimo nario mandato. Deja, kiškių drąsa jau išgaravo", – sakė parlamentaras.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder