Juodojo kaspino dienai - nepakankamas dėmesys

Juodojo kaspino dienai - nepakankamas dėmesys

Vakar Lietuva minėjo tragiškų pasekmių turėjusią dieną: vadinamojo Molotovo-Ribentropo pakto sutarties, kuri dešimtmečiams iš pasaulio politinio žemėlapio ištrynė tris Baltijos valstybes, pasirašymą.

1939 m. rugpjūčio 23 dieną Maskvoje tuomečiai Vokietijos užsienio reikalų ministras Joachimas fon Ribentropas ir TSRS užsienio reikalų liaudies komisaras Viačeslavas Molotovas pasirašė abiejų šalių nepuolimo paktą, kuris turėjo įtakos Antrojo pasaulinio karo pradžiai. Paktas panaikino Baltijos šalių nepriklausomybę.

1989 m. rugpjūčio 23 d., prisimindamas Ribentropo-Molotovo aktą, atėmusį Baltijos šalių nepriklausomybę, Lietuvos Sąjūdis surengė akciją "Baltijos kelias".

"Vakarų ekspresui" buvęs Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Klaipėdos skyriaus atsakingasis sekretorius Algirdas Grublys teigė, kad rugpjūčio 23-ioji mūsų valstybėje yra minima gana atsainiai.

"Sudėtingiausia šios datos svarbą paaiškinti jaunimui. Tačiau tai - istorinis faktas, kuris pasmerkė mūsų valstybę nebūčiai. Slaptų protokolų pasirašymu prasidėjo mūsų šalies nepriklausomybės naikinimas. Tai parodė, kad mažos valstybės didžiojoje politikoje nieko nereiškia. Bet tai, kad mes, trys Baltijos šalys, 1989 metais susibūrėme į Baltijos kelią, buvo itin reikšminga. Nes parodėme, kad esame, išreiškėme vidinį patriotizmą", - dėstė A. Grublys.

Jo manymu, būtent tautinio orumo, meilės Tėvynei demonstravimo ir trūksta nūdieną. Juolab kai išgyvename ne pačius geriausius laikus.

"Rusai dėl dujotiekio tiesimo Baltijos jūros dugnu susitaria su vokiečiais. Tylime. Dygsta atominės jėgainės aplink Lietuvą. Vėl nieko nesigirdi iš mūsų pusės. Vėliavų nekeliame, rūpinamės tik pinigais. Reikia atsisakyti to savęs menkinimo. Būtent Baltijos kelias ir parodė, kad nesame niekas. Dabar mane erzina tas savęs menkinimas. Prarandame tautinę savastį", - sakė A. Grublys.

Jo manymu, rugpjūčio 23-iąją galėtų būti organizuojami forumai, viešos diskusijos būtent apie tautos identiteto išsaugojimą, dabartinę situaciją Lietuvai jau esant Europos Sąjungos sudėtyje.

NUOSTATA. A. Grublys: "Tai, kad mes, trys Baltijos šalys, 1989 metais susibūrėme į "Baltijos kelią", buvo itin reikšminga. Nes parodėme, kad esame, išreiškėme vidinį patriotizmą."

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder