Juozas Olekas kalba apie planus kelti algas profesionaliems kariams

Juozas Olekas kalba apie planus kelti algas profesionaliems kariams

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kalba apie ketinimus padidinti algas profesionaliems kariams. Rudenį Krašto apsaugos ministerija ketina pateikti Seimui tai numatančius įstatymų projektus.

"Rudens sesijoje mes esame numatę pateikti daug įstatymų projektų, pagerinsiančių tarnybos sąlygas kariams, tiek aprūpinant juos ginkluote, ekipuote, tiek galbūt nuo kitų metų startuojant su nauja apmokėjimo tvarka. Dar nėra projektų, bet mes iš principo kalbėjomės, kad tai yra svarbu, nes geopolitinė situacija pakankamai įtempta, reikia pildyti kariuomenės padalinius kariais", - po trečiadienį vykusio susitikimo su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene žurnalistams sakė J.Olekas.

Ministras nesiėmė konkrečiau komentuoti būsimų projektų ir patarė palaukti rudens, nes galutinio varianto dar nėra, yra tik idėja.

J. Oleko teigimu, naujieji įstatymų pakeitimai labiau susiję su profesionaliais kariais. "Kyla minimali alga, kyla gyvenimo standartai, ilgėja gyvenimo trukmė, civiliniame gyvenime žmonės išeina vėliau į pensiją, todėl mums reikia daugelio dalykų, kad profesionali kariuomenė neprarastų savo patrauklumo, lyginant su tais pasikeitimais civiliniame gyvenime", - sakė J. Olekas.

Jo teigimu, papildomų lėšų karių algoms bus galima rasti iš kitais metais 30 proc. didėjančio finansavimo krašto apsaugai.

"Iš tų asignavimų, kuriuos gauname mes kaip krašto apsauga, jūs žinote, turime pirminį projektą kitų metų biudžeto projekto, kuris numato apie 30 proc augimą. Iš tų lėšų mes ne tik pertvarkysime kariuomenės ruošimą, infrastruktūrą, pirksime ginklus, modernizuosime kariuomenę, bet dalis tų lėšų bus nukreipta į tarnybos patrauklumą ir palaikymą ", - sakė J.Olekas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder