Kauno meras Andrius Kupčinskas lieka poste

Kauno meras Andrius Kupčinskas lieka poste

Kauno meras Andrius Kupčinskas ir toliau lieka poste. Opozicijai prieštaraujant Kauno miesto taryba penktadienį neeiliniame savo posėdyje išnagrinėjo nepasitikėjimo meru A. Kupčinsku klausimą. 24 tarybos nariai balsavo už pasitikėjimą meru.

Dėl to neteko prasmės antrojo darbotvarkės klausimo - dėl nepasitikėjimo mero pavaduotojais svarstymas. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos siūlymu šio klausimo svarstymas atidėtas iki kadencijos pabaigos.

Neeilinis Tarybos posėdis sušauktas paties mero A. Kupčinsko iniciatyva.

Praėjusį ketvirtadienį, primena ELTA, per Tarybos posėdį Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno skyriaus vadovė Orinta Leiputė perskaitė grupės narių (14 jų parašų jai pavyko surinkti tik per keletą mėnesių - nuo gegužės) pareiškimą dėl nepasitikėjimo meru. Tačiau sprendimo projekto, kaip merą atleisti, galimos interpeliacijos iniciatoriai nepateikė. Tą pačią dieną, beje, Kauno socialdemokratai, daugiau nei trejus metus skelbęsi esą Kauną valdančiosios "Sėkmės koalicijos" rėmėjai, pranešė pereiną į opoziciją.

Antradienį Eltai pasiteiravus, kodėl meras nusprendė nelaukti tolesnių prieš jį stojusių socialdemokratų ir kitų partijų atstovų veiksmų, bet pats įtraukė klausimą dėl jo atleidimo iš pareigų į neeilinio Tarybos posėdžio dienotvarkę, A. Kupčinskas atsakė, kad nėra ko laukti.

"O ko čia laukti? Jei opozicija ištarė "A", tai turėjo pasakyti ir "B". Manau, kad ji sąmoningai nepateikė sprendimo projekto. Socialdemokratai dar kartą parodė savo destruktyvius tikslus - vilkinti laiką", eskaluojant interpeliacijos merui temą iki pat savivaldos rinkimų. Todėl ir šaukiu neeilinį posėdį, kad tas klausimas būtų sprendžiamas iš esmės, vėliau negaištant tarpusavio pasiaiškinimams likusios kadencijos laiko. Juolab kai tai - ne mano asmeninis klausimas, tai - visos koalicijos stiprybės išbandymas", - įsitikinęs Kauno meras.

Opozicijos pareiškime kalbama tik apie esamas ar tariamas mero "nuodėmes" - valdžios sutelkimą, Tarybos nušalinimą nuo kai kurių sprendimų, oponentų pavadinimą nepagarbiais vardais, kai kurių esą abejotinų sprendimų "stūmimą" ir panašiai. Vicemerų, jų yra keturi, "kaltės" jame neminimos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder