Krašto apsaugos ministras tikisi, kad visi šauktiniai į kariuomenę šiemet ateis savanoriškai

Krašto apsaugos ministras tikisi, kad visi šauktiniai į kariuomenę šiemet ateis savanoriškai

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis tikisi, kad visi šauktiniai į kariuomenę šiemet ateis savo noru.

„Jau tradicija gavosi, kad nereikėjo naudotis pačiais šauktinių sąrašais iki šiol. Kol kas šauktinių vietos buvo užpildytos savanoriais. (…) Ta tradicija, manau, tęsis, ir tai yra svarbus ženklas jaunuoliui parodyti patriotizmą ginti ne tik tėvynę, bet ginti ir savo šeimą, artimuosius“, - trečiadienį žurnalistams Vilniuje sakė R.Karoblis.

Trečiadienį Krašto apsaugos ministerijoje naudojant kompiuterių programą sudaryti šių metų šaukimo į Lietuvos kariuomenę sąrašai. Pasak ministro, jį sudarant specialistai vadovavosi „skaidrumo, objektyvumo ir nešališkumo principais“.

Kol kas tarnauti kariuomenėje savanoriškai užsirašė apie 500 jaunuolių.

Į šauktinių sąrašus įtraukti kiek daugiau nei 25 tūkst. 1991-1997 metais gimusių vaikinų, kurie pagal Krašto apsaugos ministerijos turimus duomenis nėra atleisti nuo karo prievolės arba kuriems nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba nėra atidėta. 

Sąrašai viešai greičiausiai bus paskelbti kitą savaitę.

„Reikia suvesti duomenis, įdėti papildomus duomenis, kurių nėra prie pavardžių“, - sakė krašto apsaugos ministras.

Jis teigė pasirašęs šauktinių sąrašus elektroniniu būdu, todėl galės nesunkiai pastebėti jų keitimo faktą, jeigu taip nutiktų.

Šiemet į kariuomenę bus pašaukti kiek daugiau nei 3,5 tūkst. karo prievolininkų. Pirmieji šauktiniai į dalinius tarnauti išvyks balandžio mėnesį, paskutiniai - gruodį. Didžiausia karo prievolininkų banga tarnybą pradės spalį.

Nuo šių metų į šauktinių sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki jo sudarymo buvo pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės.

Šaukimo sąrašų sudarymą stebėjo penki visuomenės atstovai.

„Šiais metais procedūra vyko greičiausiai per visus trejus metus ir tai rodo, kad sistema yra pasiruošusi tinkamai organizuoti visą procesą. Mums nekilo jokių abejonių dėl skaidrumo, nešališkumo ar dėl galimybės žmonėms pakeisti sąrašus“, - sakė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka.

Paskelbus sąrašus viešai, prie kiekvienos pavardės bus nurodytas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo skyriumi.

Tai daroma siekiant išvengti šauktinių eilių.

„Visų pirma, yra žmogiškieji resursai. (...) Mes fiziškai nespėtume jų visų priimti“, - sakė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas pulkininkas Arūnas Balčiūnas.

Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta tik internete. Ją taip pat bus galima sužinoti telefonu arba atvykus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius.

Šaukimas į Lietuvos kariuomenę buvo grąžintas 2015 metais, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje ir Baltijos jūros regione.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder