Liberalai svarsto atlikti auditą partijoje

Liberalai svarsto atlikti auditą partijoje

Po įtarimų kyšininkavimu atsistatydinus Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui, liberalų vadovybė svarsto atlikti partijos veiklos ir finansinį auditą. Politologai tai vertina kaip viešųjų ryšių veiksmą siekiant išsaugoti rinkėjus.

Apie tai, kad kitą savaitę partijos valdybai siūlys atlikti partijos finansinį ir veiklos auditus, laikinasis liberalų vadovas Antanas Guoga užsiminė šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje.

„Įtarimai partijos lyderiui, akivaizdu, kad yra šešėlis visai partijai, vienintelis kelias mus visai komandai yra atversti visas įmanomas knygas, parodyti viską, kas tiktai įmanoma ir visokieriopai, be jokių išlygų demonstruoti skaidrumą, atvirumą. Tai yra vienintelis būdas susigrąžinti rinkėjų pasitikėjimą. Manau, kad ir auditai, ir kiti dalykai, kas tai bebūtų, manau, kad tą be išlygų turime daryti“, - BNS sakė partijos vicepirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

Pats A.Guoga šeštadienį telefonu nepasiekiamas. Socialiniame tinkle jis nurodė, kad yra pasiruošęs „kraštutinėms priemonėms“, kad būtų įrodyta, jog Liberalų sąjūdis yra „skaidri partija“.

„(...) kitą trečiadienį siūlysiu partijos valdybai atlikti partijos finansinį ir veiklos auditą“, - rašoma liberalų laikinojo vadovo paskyroje.

R.Šimašius sako, kad tokios galimos konkrečios priemonės penktadienį partijos valdyboje nebuvo aptartos, bet yra tikras, kad vadovybė bent jau su finansiniu auditu sutiks.

„Veiklos auditas jau yra kitas dalykas, susijęs ne su skaidrumu, bet su partijos valdymo efektyvumu - turbūt natūralu, kad turime ir galime kelti klausimų, į juos atsakinėti. Bet šiuo atveju, yra labai svarbus finansinis auditas ir galimų neaiškumų išsklaidymas. Tam aš net neabejoju, kad pritars“, - įsitikinęs jis.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Tomas Janeliūnas tai kol kas vertina kaip viešųjų ryšių priemonę siekiant įtikinti rinkėjus, jog įtarimai korupcija yra tik buvusio lyderio E.Masiulio problema ir abejoja, ar partija bus pasiryžusi atlikti rimtą išorinį auditą.

„Iš tokių pareiškimų galima vertinti kaip viešųjų ryšių priemonėmis bandymą sumažinti tą žalą, kuri yra pasklidusi, sutelkti liberalų rėmėjus rodant, kad vis dėlto partija yra skaidri, nusiteikusi skaidrumą palaikyti ir kad tai kol kas yra vieno žmogaus, Eligijaus Masiulio problema. Kol nėra daugiau detalių, kitaip vertinti negalima: labai abejoju, ar auditas būtų atliekamas kaip kokio verslo subjekto, su objektyviais išoriniais auditoriais, o partijos auditas, atliekamas jos narių, yra iš esmės, iš dalies reklaminis ar rinkimų kampanijos veiksmas“, - BNS sakė politologas. 

Kitą vertus, jo nuomone, liberalai tokiais pareiškimais imasi teisingos strategijos siekdami įtikinti rinkėjus, kad partija gali laikytis savo deklaruojamų skaidrumo principų.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E.Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. Teismas leido suimti R.Kurlianskį 20-čiai parų, jam pareikšti įtarimai didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimu. Sulaukęs įtarimų dėl kyšininkavimo, E.Masiulis pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų bei atsisako Seimo nario mandato. Prokurorai yra priėmę sprendimą E.Masiulį apklausti specialiuoju liudytoju. Apklausti jo kaip įtariamojo kol kas neleidžia turima parlamentaro teisinė neliečiamybė.

Laikinuoju partijos vadovu paskirtas europarlamentaras Antanas Guoga, Liberalų sąjūdžio valdyba taip pat nutarė birželio 11 dieną šaukti neeilinį partijos suvažiavimą, kuriame būtų išrinktas naujasis vadovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder