Lietuvoje atsiras JAV sunkioji ginkluotė

Lietuvoje atsiras JAV sunkioji ginkluotė

JAV gynybos sekretorius Eštonas Karteris (Ashton Carter) Taline patvirtino, kad Vašingtonas Rytų Europoje iš anksto dislokuos tankus, artileriją ir kitą sunkiąją karinę įrangą.

JAV nori Baltijos šalyse, Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir galbūt Vengrijoje iš anksto dislokuoti sunkiąją ginkluotę - tankus, kovines pėstininkų mašinas "Bradley", artileriją, kurių turėtų užtekti 5 tūkst. karių. Lietuvoje norima laikyti technikos, kurios užtektų kuopos dydžio vienetui (150 karių). Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Vengrijoje laikomos technikos turėtų užtekti brigadai (750 karių).

Anot E. Karterio, iš viso Rytų Europoje numatoma dislokuoti 250 vienetų karinės technikos.

Reaguodamos į Baltijos prašymą dėl papildomų saugumo garantijų Rusijai aneksavus Ukrainos Krymo pusiasalį, JAV nuo 2014 m. ėmė aktyviau dalyvauti Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykstančiose pratybose, kiekvienoje Baltijos šalyje šiuo metu yra po kuopą (apie 150 žmonių) JAV karių, kurių pamainos yra rotuojamos. Iki šiol atvykstantys kariai techniką atsigabendavo ir išsigabendavo su savimi.

Juozas Olekas: esame pasirengę priimti amerikiečių techniką

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad konkreti JAV karinės technikos dislokavimo data ir ginkluotės rūšys bus patikslinti artimiausiu metu, tačiau Lietuva jau dabar yra tinkamai pasirengusi priimti naujus pajėgumus.

Anot J. Oleko, dabar bus derinami techniniai šio susitarimo aspektai.

"Viena (technika) galbūt atvyks šiek tiek anksčiau, kita - šiek tiek vėliau, bet, manau, kad ilgai to laukti neturėsime", - telefonu iš Estijos Eltai sakė ministras.

Pasak J. Oleko, Lietuvoje yra pakankamai poligonų ir karinių dalinių, kuriuose gali būti laikomi JAV tankai, šarvuočiai ir artilerija.

"Mes didiname pačius poligonų plotus, renovuojame. Tikrai galiu pasakyti, kad jau šiandien galime priimti tą dalį, kuri bus skirta Lietuvai", - sakė J. Olekas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder