Lietuvoje beveik kas trečia moteris ir kas ketvirtas vyras gyvena skurde
Europos Lyčių lygybės instituto naujausioje ataskaitoje „Skurdas, lytis ir daugialypės nelygybės", ketvirtadienį pristatomoje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, pažymima, kad nuo 2014 metų skurdo lygis šalyje auga. Skurdas labai nevienodai pasiskirstęs visuomenėje. Lietuvoje beveik kas trečia moteris (29 proc.) ir kas ketvirtas vyras (25 proc.) gyvena skurde.
Ataskaitos duomenimis, dėl lyčių nelygybės darbo rinkoje ir šeimoje moterys patiria didesnę skurdo riziką nei vyrai. Lyčių nelygybė gyvenimo eigoje labiausiai išryškėja vyresniame amžiuje - du kartus daugiau moterų nei vyrų, vyresnių kaip 75 metai, gyvena skurde. Beveik kas antras vienišas tėvas/mama Lietuvoje gyvena skurde. Negalią turintys asmenys patiria beveik dvigubai didesnę skurdo riziką nei jos neturintys.
Pagal ataskaitą, šeimų su vaikais ekonominė padėtis labai priklauso nuo vyro pajamų. Jei vyras netektų darbo, skurde gyvenančių šeimų dalis padidėtų nuo 18 proc. iki 64 proc. Tai atspindi ir ribotą moterų ekonominę nepriklausomybę, kuri didina ne tik pačių moterų, bet ir vyrų skurdo riziką.
Tyrimo duomenimis, pajamų nelygybė Lietuvoje - viena didžiausių Europos Sąjungoje. Lietuvoje turtingiausiųjų pajamos yra 7,5 karto didesnės nei skurdžiausiųjų. Beveik pusę visų šalies pajamų (44 proc.) uždirba 20 proc. turtingiausių šalies gyventojų (ir tik 17 proc. pajamų uždirba 40 proc. neturtingiausių).
Rašyti komentarą