Lietuvos sąrašas deklaruoja tarnystę Lietuvai

Lietuvos sąrašas deklaruoja tarnystę Lietuvai

Visuomenininkai, kultūros atstovai būsimiems Seimo rinkimams siūlo naują idėją - Lietuvos sąrašą.

"Lietuvos sąrašas yra žmonių sąrašas, į kurį yra kviečiami atsakingi, padorūs žmonės tarnauti Lietuvai, tarnauti tautai, tarnauti valstybei. Tokia yra sąrašo idėja", - pirmadienį spaudos konferencijoje Seime pristatydamas šią iniciatyvą sakė Lietuvos sąrašo rėmėjas Darius Kuolys.

Pasak jo, per rinkimus į Seimą šis sąrašas ketina kelti savo kandidatus, remti kitų partijų kandidatus.

"Šis sąrašas - savotiška nepartinė partija. Visi pritariantys sąrašo idėjai gali tapti jo steigėjais. Bet ši partija kuriama ne tam, kad tie žmonės, kurie steigia Lietuvos sąrašą, veržtųsi patys į valdžią. Kuriamas sąrašas tam, kad mes pakviestume žmones, kurie yra naudingi, reikalingi Lietuvai šiandien eiti į Seimą ir tarnauti Lietuvai. Tai yra kitas principas - tarnystės principas, bet nesiveržimo į valdžią principas. (...) Čia tokia nepartinė netradicinė partija, kuri kels savo sąrašo narius vienmandatėse, taip pat ji galės remti ir kitų partijų narius, kurie bus ištikimi programinėms nuostatoms, įsipareigos ketvertą metų dirbti įgyvendinant tas programines nuostatas, įsipareigos neparsiduoti. (... ) Reikia žmonių su tokiomis biografijomis, kurie iš tikrųjų išliktų laisvi tautos atstovai, visus ketvertą metų galėtų tarnauti tautai", - sakė D. Kuolys.

Jo nuomone, moraliniai pagrindai šiandien yra pašliję kaip niekad, "kai smurto prieš taikius gyventojus, smurto prieš vaiką nedrįsta pasmerkti aukščiausi valstybės pareigūnai, tautos atstovybė".

"Tai rodo didelę krizę - ir politinę, ir moralinę valstybės krizę. Taigi Lietuvos sąrašas yra tam tikra alternatyva dabartinei Lietuvai, krizę išgyvenančiai Lietuvai ir šis sąrašas yra unikalus postmodernios politikos ženklas", - sakė D. Kuolys.

Žurnalistų paklaustas, ar Lietuvos sąraše dalyvaus teisėja Neringa Venckienė, jis atsakė, kad ji šiuo metu yra teisėja.

"N. Venckienė šiuo metu yra teisėja, į Lietuvos sąrašą jos nekvietėme, bet šis sąrašas yra atviras visiems žmonėms, kurie turės pasitikėjimą visuomenėje", - sakė D. Kuolys.

Buvęs dienraščio "Lietuvos žinios" redaktorius Valdas Vasiliauskas spaudos konferencijoje sakė, kad "šiandien prasidėjo žygis į kitokią Lietuvą".

"Jeigu Lietuva nesudarys savo sąrašo, jį paslaugiai dar kartą pasiūlys partinė nomenklatūra, kuri jau valdė mus 22 metus. Dėl jos valdymo rezultatų turbūt mažai čia būtų norinčių diskutuoti ir ginčytis. Keista, kad per 22 metus mūsų partinė nomenklatūra sugebėjo iš savo gretų atsikratyti bet kokių iškilesnių asmenybių", - sakė V. Vasiliauskas.

Kalbėdamas apie Lietuvos sąrašą režisierius Jonas Vaitkus teigė, kad per pastaruosius 22 metus - tai vienintelė tokia gera iniciatyva, kuri reikalinga, būtina norint apsivalyti.

"Valdžia paseno. Ta senatvė, sustingimas, sąstingis matyti visose srityse", - pridūrė Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Patackas.

Pasak profesoriaus Sauliaus Sondeckio, iš tikrųjų mes pasiekėme ribą, kažkokią prarają, kad "kažkas turi gimti naujo, kažkas turi įvykti, nes žmonės jau nebepakenčia". "Svarbu dabar yra ne skaidytis, o burtis",- sakė jis.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Audrius Nakas, kiti kultūros ir visuomenės veikėjai.

Lietuvos sąrašo steigėjai deklaruoja, kad tai - šalies visuomenės ir pasaulio lietuvių kuriama padorios, teisingos ir demokratinės Lietuvos alternatyva.

Lietuvos sąrašo steigėjai ir rėmėjai kviečia vietos ir profesines bendruomenes, užsienio lietuvius kelti į sąrašą sąžiningus ir žmonių pasitikėjimą turinčius asmenis, kurie įsipareigotų ištikimai tarnauti Lietuvos tautai ir įgyvendinti sąrašo nuostatas.

Lietuvos sąrašas kaip pagrindinius nurodo siekius "sugrąžinti valstybę žmonėms, sutvirtinti moralinius Lietuvos pamatus, padėti pagrindus savarankiškai ir kūrybingai visuomenei".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder