Loreta Graužinienė mano, kad Seimas pritars šauktinių grąžinimui

Loreta Graužinienė mano, kad Seimas pritars šauktinių grąžinimui

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė mano, kad Seimas pritars Valstybės gynimo tarnybos (VGT) siūlymui visam laikui sugrąžinti šauktinių kariuomenę. O dėl krašto apsaugos ministro Juozo Oleko siūlymo didinti finansinį paketą savanoriams prognozuoja platesnes diskusijas.

"Po diskusijų buvo vienbalsiai priimtas sprendimas (dėl šauktinių grąžinimo VGT, - ELTA), ir aš manau, kad jis yra teisingas, tam kad būtų nubrėžta ilgalaikė perspektyva, kad ir jaunuoliai, sulaukę atitinkamo amžiaus, žinotų, kad jie turi atlikti pareigą tėvynei, išmokti ginti tėvynę, savo šeimą ir pagaliau save apsiginti. Tai yra labai svarbu, tikiuosi, kad Seime bus priimtas sprendimas priimant įstatymo pataisas", - sakė L. Graužinienė.

Seimo Pirmininkės nuomone, nekils problemų įtvirtinant šį sprendimą Parlamente.

"Galbūt čia buvo kitokių nuomonių iš Socialdemokratų frakcijos, tačiau dabar ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ir krašto apsaugos ministras dalyvauja VGT, jie taip pat pasirašė už tokį sprendimą, todėl manau, kad ganėtinai vieningai Seime jis turėtų būti priimtas", - sakė L. Graužinienė.

Tuo tarpu krašto apsaugos ministro siūlymą didinti finansinį paketą savanoriams Seimo Pirmininkė įvertino skeptiškai.

"Aš nespėjau detaliau susipažinti su šiuo paketu, bet savanoriškumo principas turi būti savanoriškas, be abejo, kažkiek kompensuoti už tam tikrą laiką galbūt ir reikia, bet tai neturi tapti, švelniai tariant, savanorystės pirkimo priemonė", - sakė L. Graužinienė.

Seimo Pirmininkės nuomone, neteisinga, kad savanoriai ir šauktiniai tarnautų skirtingomis sąlygomis.

"Todėl, kad tada tie šauktiniai, kurie ateis ne pagal savanorystės principą, jie lyg tai atsiduria kitokiose sąlygose. Taip neturėtų būti. Visi jaunuoliai turėtų turėti vienodas sąlygas, ir Seime bus nagrinėjama, diskutuojama, kokie pateikti siūlymai, ir matysime, koks bus galutinis sprendimas. Gal paskatinti ir reikia, bet kad tai netaptų norma", - sakė L. Graužinienė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder