Malyje buvo atakuotas ES karinio mokymo misijos štabas, Lietuvos karininkas nenukentėjo

Malyje buvo atakuotas ES karinio mokymo misijos štabas, Lietuvos karininkas nenukentėjo

Kovo 22 d. Malio sostinėje Bamake apie 18.30 vietos laiku buvo atakuotas Europos Sąjungos karinio mokymo misijos (EUTM) štabas. Šiame štabe tarnauja ir vienas Lietuvos kariuomenės karininkas. Europos Sąjungos kariai ir civiliai darbuotojai išpuolio metu nenukentėjo.

Užpuolimą įvykdė keletas ginkluotų asmenų, kurie iš automatinių ginklų apšaudė teritorijos apsaugą užtikrinančius karius. Apšaudymo metu ES kariai nukovė vieną iš užpuolikų. Po išpuolė Malio vietos policija sustiprino ES mokymo misijos štabo teritorijos apsaugą. Štabo teritorijoje pakeltas budrumo lygis.

Šiuo metu ES Mokymo misijoje Malyje iš viso tarnauja trys Lietuvos kariai. Štabo karininkas Bamake esančiame misijos štabe ir 2 kariai instruktoriai Kuolikoro mieste.

Šios karinio mokymo misijos (angl. European Union Training Mission – Mali – toliau EUTM Mali) tikslas – gerinti Malio kariuomenės operacinius gebėjimus ir veiklą, kad ji būtų pajėgi užtikrinti šalies teritorinį vientisumą ir atremti teroristinių grupuočių išpuolius šalies viduje. Šia misija taip pat siekiama padėti Maliui stiprinti kariuomenės valdymo ir kontrolės sistemą.

Miisijos veiklos regionas apsiriboja pietine Malio dalimi, o personalas koviniuose veiksmuose nedalyvaus. ES misijoje dislokuota iki 200 karinių instruktorių, visą ES karinio mokymo misijos personalą sudaro apie 500 žmonių, kuriuos yra skyrusios 22 ES šalys narės. Taip pat įsteigtas logistinės pagalbos Malio kariuomenei ir Vakarų Afrikos šalių ekonominės bendrijos (ECOWAS) operacijai Malyje koordinavimo mechanizmas. Per jį paramos prašymai perduodami ES valstybėms narėms.

Lietuvos kariai šioje ES mokymo misijoje Malyje tarnauja nuo 2013 metų.

Lietuvos kariniai instruktoriai yra dislokuoti Koulikoro mokymo centre, viename iš dviejų pagrindinių Malio kariuomenės karinio rengimo institucijų. Kitas centras veikia šalies sostinėje Bamake, jame įsikūręs pagrindinis ES karinio mokymo misijos štabas.

Treniruočių centre Koulikoro mieste įsikūrusioje bazėje vyksta Malio kariuomenės šeštosios taktinės grupės mokymai. Iš viso numatyta apmokyti aštuonias taktines grupes ir parengti Malio kariuomenę pagal aukščiausius ES šalių reikalavimus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder