Ministrai į pagalbą ima savus

Ministrai į pagalbą ima savus

Ministerijose besikuriantys naujai paskirti Vyriausybės nariai jau formuoja savo komandas pasitelkdami buvusius kolegas ir ilgamečius partijų bendražygius.

Ne visi ministrai kol kas noriai kalba apie savo politinio (asmeninio) pasitikėjimo tarnautojų komandas. Vienur jos dar nebaigtos formuoti, o siūlomi asmenys viešai neatskleidžiami, mat viceministrų praeitį vis dar akylai narsto specialiosios tarnybos. Vis dėlto kai kuriose ministerijose šie pagalbininkai darbą jau pradėjo, rašo "Lietuvos žinios".

Preliminarią savo pagalbininkų komandą jau turi suformavęs aplinkos ministras "tvarkietis" Valentinas Mazuronis. Skirtingai nei jo pirmtakas, V.Mazuronis vietoj dviejų pasirinko tris viceministrus ir tik vieną patarėją. "Išlaikysime tokį pat politinio pasitikėjimo tarnautojų etatų skaičių", - LŽ teigė ministras.

Į viceministrų postus V.Mazuronis pasirinko savo partijos kolegas - buvusį Seimo narį Almantą Petkų ir Šiaulių vicemerę Daivą Matonienę, trečiasis viceministro postas atiteks socialdemokratui, buvusiam Gedimino Kirkilo padėjėjui Seime Linui Jonauskui. Savo patarėja V.Mazuronis įdarbino buvusią padėjėją Seime - Eglę Lukošienę. "Tai bus stipri jaunų, ambicingų ir kompetentingų žmonių komanda", - tikino V.Mazuronis.

Sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis, kaip ir ankstesnis ministras, savo komandoje išlaikys tris viceministrų postus ir keturis ministro patarėjų etatus. Kaip vieną galimų kandidatų į viceministrus jis mini buvusį XIV Vyriausybės sveikatos ministrą Gediminą Černiauską, o dėl kitų dviejų viceministrų esą dar nėra apsispręsta. Savo atstovą į viceministrus deleguos ir Darbo partija.

V.P.Andriukaitis savo patarėjomis pasirinko buvusias viceministres - Norą Ribokienę ir Janiną Kumpienę. "Pasilikau dalį buvusios komandos, nes daug darbų reikia tęsti", - LŽ aiškino V.P.Andriukaitis. Patarėja jis taip pat įdarbino ir savo padėjėją Seime - Ingą Preikšienę. Ketvirtas patarėjas kol kas dar neparinktas.

Trijų patarėjų komandą jau subūrė ir vidaus reikalų ministras "tvarkietis" Dailis Alfonsas Barakauskas. Jam patarinės daugiau kaip tris dešimtmečius vidaus reikalų sistemoje dirbanti partijos kolegė Liucija Borusevičienė. Ministro patarėjais jau įdarbinti Inga Rumševičienė ir Ervinas Raistenskis.

Ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė kandidatų į viceministrus neatskleidžia, kol specialiosios tarnybos narsto jų biografijas. Savo komandoje kol kas ministrė įdarbino tik patarėją - buvusią parlamentarę Viliją Vertelienę. Kitų patarėjų B.Vėsaitė tikino ieškosianti, kai bus paskirti viceministrai.

Susisiekimo ministras socialdemokratas Rimantas Sinkevičius į savo komandą jau pasirinko du viceministrus - buvusį Kauno oro uosto generalinį direktorių Arijandą Šliupą ir koalicijos partnerių, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotą atstovą - buvusį Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Vladislavą Kondratovičių. Trečiojo viceministro kandidatūra, ministro teigimu, kol kas nepasirinkta.

Krašto apsaugai vadovaujantis socialdemokratas Juozas Olekas tikino, kad "vidinių struktūrų kurti neskuba", todėl jo komanda dar nesuformuota. Tačiau ministras atskleidė, kad vieną iš viceministrų postų užims jo partijos bičiulis Antanas Valys, pastaruoju metu ėjęs Socialdemokratų partijos atsakingojo sekretoriaus pareigas. Komandos dar neturi surikiavęs ir teisingumo ministras socialdemokratas Juozas Bernatonis. Kol kas jis įdarbinęs tik vieną patarėją - Eglę Bagdžiūnaitę.

Kitose ministerijose komandos dar tik formuojamos. Užsienio reikalų ministerijos atstovai patikino, kad ministro kabinetą tikimasi suburti iki Kalėdų. Nei patarėjų, nei viceministrų dar kol kas neturi ir žemės ūkio ministras "darbietis" Vigilijus Jukna. "Šiuo metu aktualiausias biudžeto svarstymas", - LŽ teigė Žemės ūkio ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vilius Rekevičius, paklaustas apie planuojamą ministro komandos sudėtį.

"Tikiuosi, kad savaitės pabaigoje dalį komandos jau turėsiu", - tikino socialinės apsaugos ir darbo ministrė "darbietė" Algimanta Pabedinskienė. Tačiau nei viceministrų, nei patarėjų, kol jų kandidatūros nebus oficialiai patvirtintos, ji įvardyti nepanoro.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder