Ministrė: Žaliojo tilto skulptūromis galėtų rūpintis Lietuvos dailės muziejus

Ministrė: Žaliojo tilto skulptūromis galėtų rūpintis Lietuvos dailės muziejus

Nukeltas Žaliojo tilto skulptūras galėtų perimti Lietuvos dailės muziejus, kuris jas saugotų savo patalpose arba nuspręstų eksponuoti kur nors kitur, sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pageidauja, kad skulptūros būtų eksponuojamos sostinėje arba netoli jos.

Ministrės teigimu, jei Vilniaus savivaldybė skulptūras perduotų muziejui, jos būtų išbrauktos iš valstybės saugomų nekilnojamų kultūros vertybių sąrašo. L. Ruokytė-Jonsson sakė, kad kol nebus nuspręsta, kur skulptūros bus saugomos, ji nepasirašys dokumentų dėl jų išbraukimo iš saugotinų objektų sąrašo.

"Jos papultų į muziejaus rinkinį ir taptų rinkinio dalimi. Pagal muziejų įstatymą, joms būtų suteikta teisinė apsauga", - penktadienį teigė L. Ruokytė-Jonsson.

Kur skulptūros galėtų būti eksponuojamos, turėtų sutarti muziejus ir sostinės savivaldybė. Pasak L. Ruokytės-Jonsson, skulptūros galėtų būti eksponuojamos muziejaus patalpose arba Grūto parke.

Vilniaus miesto mero R. Šimašiaus teigimu, skulptūros negrįš į savo buvusią vietą ant Žaliojo tilto ir savivaldybė nenumato skirti lėšų jų restauravimui. Pasak mero, savivaldybė svarsto du variantus: paskelbti konkursą dėl skulptūrų saugojimo, restauravimo ir eksponavimo vietos arba jas perduoti Lietuvos dailės muziejui. Sprendimą, anot R. Šimašiaus, savivaldybė priims pavasarį.

"Mes norėtume turėti tam tikrą žodį šioje vietoje ir, aš manau, kad jos be patoso, be garbinimo galimybės ir be sunaikinimo pavojaus turėtų būti matomos ir prieinamos. Ir gerai būtų, kad nebūtų ištremtos kažkur labai toli nuo Vilniaus", - kalbėjo Vilniaus meras, po susitikimo su kultūros ministre.

R. Šimašius neatmetė galimybės skulptūras eksponuoti Grūto parke, bet pastebėjo, kad "parkas yra tolokai" nuo sostinės. Kur sostinėje skulptūros galėtų būti laikomis meras neįvardijo.

Prastos būklės skulptūros nuo Žaliojo tilto buvo nukeltos 2015 m. liepą ir išvežtos į sostinės tvarkymo įmonės „Grinda" teritoriją kol bus aišku, ką su jomis toliau daryti. Pernai kovą Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė, kad šioms skulptūroms nereikalinga valstybės teisinė apsauga ir pasiūlė jas išbraukti iš saugotinų vertybių sąrašo, bet šis sprendimas iki šiol nėra patvirtintas Kultūros ministerijoje.

4 skulptūrų grupės - "Mokslo jaunimas", "Taikos sargyboje", "Pramonė ir statybos" bei "Žemės ūkis" - ant Žaliojo tilto buvo pastatytos 1952 m., o į Kultūros vertybių registrą įrašytos 1997 m. pabaigoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder