"Misija Sibiras" komanda grįžta iš dešimtmečio ekspedicijos

"Misija Sibiras" komanda grįžta iš dešimtmečio ekspedicijos

Šeštadienį į Lietuvą grįžta dešimtosios "Misija Sibiras" dalyviai. Į Vilniaus geležinkelio stotį traukinys su 16 ekspedicijos "Misija Sibiras" dalyvių atvyks 9 val. ryto, po pusvalandžio misijos dalyviai Prezidentūroje pusryčiaus su Prezidente Dalia Grybauskaite, vėliau vyks į Ariogalą, kur tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydžio "Su Lietuva širdy" dalyviams papasakos įspūdžius iš Sibiro.

"Misija Sibiras'15" komandai buvo patikėta ir "prezidentinė" užduotis: šalies vadovė D. Grybauskaitė jai padovanojo tautinę juostą su užrašu "Lietuva", kurią ekspedicijos dalyviai turėjo įteikti Tomsko srityje gyvenančiai lietuvių bendruomenei.

Prezidentės teigimu, nuo pat pirmosios, prieš dešimtmetį surengtos, ekspedicijos "Misija Sibiras” tapo svarbia pilietiškumo mokykla. Ši prasminga iniciatyva padeda jauniems žmonėms prisiliesti prie skaudžios mūsų šalies istorijos ir liudija, kad tremtį patyrusių žmonių stiprybė niekada nebus pamiršta.

Ekspedicijos komanda keliavo į lietuvių tremties ir kalinimo vietas Tomsko srityje, kur ieškojo nykstančių tremtinių kapų bei Sibire dar gyvenančių tautiečių.

Į 10-mečio ekspediciją kartu su lietuvių komanda vyko ir dalyviai iš Latvijos bei Estijos, kurie dalyvavo nacionalinėse atrankose savo valstybėse. Į žygį leidosi ir architektas, grupės "Antis" lyderis, projekto "Misija Sibiras" Patarėjų tarybos narys Algirdas Kaušpėdas.

Šiemet "Misijos Sibiras" dalyviai lankė lietuvių tremties vietas ir kapines Tomsko srityje. Lietuvių kapavietėse buvo statomi kryžiai, kuriuos meistravo patys ekspedicijos dalyviai.

Per dešimt projekto "Misija Sibiras" gyvavimo metų norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 10 tūkst. jaunų žmonių, surengta 13 ekspedicijų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder