Būtų nustatyta, kad motinystės, tėvystės pašalpų dydį pirmaisiais vaiko auginimo metais lemia ne tik turimos pajamos, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos, bet ir iš jų metu vykdytos darbinės veiklos gautos pajamos, kurios pagal Ligos ir motinystės įstatymą nėra draudžiamosios pajamos.
Pataisose numatyta įteisinti, kad, mokant minėtas pašalpas, į draudžiamąsias pajamas neįtraukiamos atitinkamos pašalpos mokėjimo metu gautos visos draudžiamosios pajamos už darbą, atliktą atitinkamai iki nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros atostogų pirmos dienos.
Taip pat siūloma įvertinti teismų praktiką taikant įstatymo nuostatas. Taip būtų išvengta skirtingo teisės normų aiškinimo, be to, socialinio draudimo išmokų skyrimo ir mokėjimo mechanizmas taptų aiškesnis ir konkretesnis.
Planuojama sukonkretinti nuostatą dėl teisės gauti socialinio draudimo išmoką tais atvejais, kai asmuo neturi reikalaujamo stažo atitinkamai socialinio draudimo išmokai gauti. Tokiu būdu aiškiai suformuluotos 3 sąlygos teisei gauti socialinio draudimo išmokas: pirma - amžius iki 26 metų, antra - mokymasis pagal bendrojo ugdymo programą ar profesinio mokymo programą bei aukštosiose mokyklose pagal dieninę arba nuolatinę studijų formą, trečia - tapimas apdraustaisiais baigus atitinkamą mokyklą per 3 mėnesius nuo mokslo pabaigos nesudarytų prielaidų skirtingai interpretuoti teisės normų.
Taip pat siūloma nustatyti, kad profesinės karo tarnybos kariams vidutinis atlyginimas arba jo dalis mokama ir pirmaisiais vaiko auginimo metais, kai vaiko priežiūros atostogos nutraukiamos dėl grįžimo į tarnybą, ar antraisiais vaiko auginimo metais, kai vaiko priežiūros atostogos nesuteiktos arba nutrauktos.
Rašyti komentarą