Pagerbs tarnyboje kritusio šuns Ramzio atminimą

Pagerbs tarnyboje kritusio šuns Ramzio atminimą

Tarnybos metu nušautas belgų aviganis Ramzis bus kremuotas, o urna su jo pelenais keliaus į Pagėgių rinktinės, kurioje šuo tarnavo, muziejų. Ramzio šeimininkui netrukus bus skirtas naujas tarnybinis šuo. Norintiesiems prisidėti prie tarnybinių šunų atminimo įamžinimo pasieniečiai skelbia banko sąskaitos numerį - praneša VSAT atstovai.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) nusprendė, kad antradienį tarnybos metu Pagėgių savivaldybėje nušautas Pagėgių rinktinės Bardinų užkardoje tarnavęs belgų aviganis Ramzis bus kremuotas. Urna su jo pelenais keliaus į Pagėgių rinktinės muziejų. Čia atsiras Ramziui skirta ekspozicijos dalis, kur bus galima sužinoti apie šio vieno geriausių pasieniečių keturkojo tarnybą.

VSAT taip pat dėkoja visiems žmonėms, kurie kreipiasi į tarnybą tiesiogiai ar socialiniuose tinkluose siūlydamiesi prisidėti lėšomis, kad Ramzio šeimininkui kinologui būtų nupirktas naujas šuo. Taip pat sulaukta privačių asmenų siūlymų padovanoti šunis. To daryti nereikia, nes tarnyba pačiu artimiausiu metu pati pasirūpins, kad kinologas gautų naują šuniuką iš tų, kuriuos pasieniečiai atrenka pagal labai griežtus tokiems šunims keliamus reikalavimus. Tarp jų yra darbui sienos apsaugoje būtinos fizinės ir psichinės keturkojų savybės, motyvacija paieškai, socialumas, atsparumas stresui ir baimei ir kt.

Norintiesiems paaukoti pinigų pagerbiant Ramzį ar kitus tarnybinius šunis VSAT siūlo juos pervesti pasieniečių kinologų įkurtam gyvūnų globos klubui „Draugo letena“. Šis klubas rūpinasi tarnybose tarnavusiais šunimis, suteikia pagalbą juos gydant, išlaikant ar dresuojant ir pan.

Klubas „Draugo letena“ imasi iniciatyvos tarnybinių šunų atminimą kartu su VSAT įamžinti jiems skirtu atminimu ženklu ar paminklu. Jis galėtų ilgainiui atsirasti VSAT Kinologijos centre Mickūnuose, Vilniaus rajone.

Norintieji prisidėti prie šios iniciatyvos finansiškai prašomi pinigus pervesti į „Draugo letenos“ sąskaitą banke „Nordea“ (banko kodas 21400, atsiskaitomosios sąskaitos Nr. LT65 2140 0300 0300 9745, pavedime nurodyti „Tarnybinių šunų atminimui“).

Šis klubas padeda surasti šeimininkus daugelį metų VSAT atitarnavusiems šunims, kurie visą gyvenimą gaudė valstybės sienos pažeidėjus, kontrabandininkus, nelegalius migrantus, aptikdavo bandomas įvežti į šalį uždraustas medžiagas bei daiktus, ieškojo pasiklydusių ir dingusių senolių, vaikų, neįgalių asmenų.

Klubas padeda tokius keturkojus veteranus paskiepyti, atlikti profilaktines priemones, paremia juos išlaikant, nuperkant šunims maistą, apmokant gydymo išlaidas. Taip pat klubas propaguoja teigiamą visuomenės požiūrį į gyvūnus, konsultuoja šunų priežiūros dresavimo klausimais, skatina geriausius ir labiausiai nusipelniusius kinologus. Klubas visuomeniniais pagrindais vykdo išėjusiųjų į atsargą tarnybos kinologų socializaciją ir propaguoja kinologo profesiją, tinkamą elgesį su gyvūnais jaunimo tarpe.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder