Pareigūnai: Dailio Alfonso Barakausko atsistatydinimas sisteminių bėdų neišspręs

Pareigūnai: Dailio Alfonso Barakausko atsistatydinimas sisteminių bėdų neišspręs

Vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko atsistatydinimas, anot profesinių sąjungų, – tik pirmas teisingas žingsnis duobėtame kelyje. Jų teigimu, renkantis naują ministerijos vadą, Prezidentė ir Premjeras privalo elgtis atsakingiau nei iki šiol tam, kad įsigalėjusi neveiklumo ir korupcijos karuselė būtų nedelsiant sustabdyta.

Profesinės sąjungos nuogąstauja, kad, nors šiandien pavėluotai atsistatydinęs D. A. Barakauskas ir pasielgė teisingai, tai teisėsaugos sistemos problemų neišspręs. Dabar šalies vadovai privalo elgtis itin atsakingai, apsispręsti, kokios teisėsaugos reikia Lietuvai, ir užbaigti susikompromitavusių teisėsaugos sistemos vadų erą.

"Žala visai teisėsaugos sistemai didėja, o situacija darosi vis pavojingesnė. Aukščiausi šalies vadovai sistemą turi patikėti į kompetetingo ir patyrusio specialisto rankas, kuris gebėtų pertvarkyti stagnacija persismelkusią ministeriją.

Be to, už viešąjį saugumą atsakingas neveiklusis viceministras Žimantas Pacevičius, manau, taip pat turėtų palikti savo šiltą kėdę", - ragina Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas V. Banel.

NPPSS jau ne kartą ragino didžiąsias politines partijas prisiimti atsakomybę ir efektyviai ir veiksmingai suvaldyti valstybės vidaus reikalus. "Istorija parodė, kad pastarąjį dešimtmetį mažos politinės jėgos, neturėdamos politinio potencialo nesugebėdavo susikoncentruoti ties Europinės paramos dalybomis, kurias visad lydėdavo korupcijos šešėlis, o esminių pertvarkų vidaus reikalų sistemoje, kurių laukia Lietuvos visuomenė, nesugebėjo pradėti nei vienos partijos atstovai" – sako NPPSS tarybos narys Vytautas Lamauskas.

Profesinės sąjungos viliasi, kad valstybės vadovų deklaruojami prioritetai – teisėsauga, žmonių saugumas, kova su šešėliu – neliks bereikšmė rašliava programose, nugulsianti funkcionierių stalčiuose. Pareigūnų teigimu, ilgus metus ministeriją kankinamos bėdos kenkia daugiau kaip 20 tūkst. pareigūnų. Korupcija, stagnacija, skandalai jau tapo nuolatiniu reiškiniu, tam tikra nusistovėjusia status quo.

Vieno iš buvusių VRM ministrų korupcijos ir sąstingio šešėlis vis dar gaubia ministeriją. Buvęs viceministras ir ministro patarėjas įtariami korupcija, naujasis viceministras Paulius Beinaris atsistatydino vos po dviejų dienų, FNTT vadovas paskendęs skandaluose. Tuo tarpu D. A. Barakauskas ilgą laiką teigė nežinantis, kas dedasi po jo stogu.

Vyriausybė su jos vadovu priešakyje garsiai kalba apie kovą su korupciją ir giria Specialiųjų tyrimų tarnybą už puikų darbą, tačiau atėjus realiam sprendimų laikui, demonstruoja neapsisprendimą. Anot profesinių sąjungų, atrodo, kad "Tvarkos ir teisingumo" politikai gerai išmoko maldelę "aš nekaltas, aplinka kalta".

"Nenuostabu, kad teisėsaugos reformos neįvykdomos, partijos deleguotas ministras ir jo komanda buvo visiškai neveiklūs. Net ir D. A. Barakausko atsistatydinimas neva dėl sveikatos problemų parodo vadovo negebėjimą prisiimti atsakomybę. Panašu, kad stengiamasi perimti "geriausias" sovietinės nomenklatūros tradicijas", - teigia NPPSS vadovas.

NPPSS tarybos nario Tomo Vaitkunsko nuomone, ironiška, kad tokia situacija susiklostė srityje, kurios vienas svarbiausių uždavinių – kova su korupcija. "Ar gali teisėsaugos institucijos būti pavaldžios korumpuotiems vadams? Kokio principingumo galima reikalauti iš žemesnių grandžių vadovų, kai juos kontroliuoja tokie asmenys?", - retoriškai klausia jis.

NPPSS tikisi, kad Premjeras ir šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pasirinks kompetentingą ir patyrusį VRM vadovą, kuris pagaliau imsis teisėsaugos reformų vykdymo. Profesinės sąjungos sieks, kad renkant naująjį ministrą būtų atsižvelgta ir į pareigūnų nuomonę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder