Paskui Neringą Venckienę nors ir į pasaulio kraštą

Paskui Neringą Venckienę nors ir į pasaulio kraštą

Kur šiuo metu yra teisinę neliečiamybę praradusi Seimo narė Neringa Venckienė? Nors kol kas niekas to nežino, spėlionių ir nuomonių šiuo klausimu viešojoje erdvėje netrūksta, o tiesiogines savo pareigas į antrą planą nustūmę kai kurie parlamentarai imasi teisėsaugininkų vaidmens.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai vakar nutarus nesiaiškinti, kur šiuo metu yra jau beveik mėnesį Seime nesirodanti parlamentarė, šios komisijos narys Petras Gražulis pasišovė pats nustatyti N.Venckienės buvimo vietą.

Nori į JAV. O gal geriau į Naująją Zelandiją?

P. Gražulis vakar išplatino pranešimą, kuriame teigia pasiprašęs Seimo pirmininko komandiruotės į JAV, kur, parlamentaro duomenimis, gali būti N. Venckienė. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu skelbiama, kad N. Venckienė su sūnumi yra Čikagoje, esą čia ketina prašytis politinio prieglobsčio. P. Gražulis, nusprendęs atlikti teisėsaugininkų darbą ir surasti N. Venckienę, teigė nesuprantantis, dėl kokių priežasčių prokurorai iki šiol nepaskelbė parlamentarės paieškos.

Ikiteisminį tyrimą, pagal kurį N. Venckienei yra pateikti įtarimai dėl 6 nusikalstamų veikų, atliekanti Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Nina Raugienė „Respublikai“ sakė, kad N. Venckienės paieška nepaskelbta, nes kol kas nėra jokių oficialių duomenų apie parlamentarės išvykimą iš Lietuvos.

„Viešojoje erdvėje įvardytos net 4 šalys, kur ji gali būti: Naujoji Zelandija, Australija, Didžioji Britanija, JAV, - vardijo pasaulio kraštus prokurorė. - Tik nustačius N. Venckienės buvimo vietą bus sprendžiama, ką daryti toliau. Nemanau, kad griebtis paieškos, kaip kraštutinės priemonės, reikia jau dabar. Yra ir kitokių priemonių Seimo narės buvimo vietai nustatyti, ne visos šios priemonės dar išnaudotos“.

Pasak N. Raugienės, skelbti paiešką neskubama ir dėl to, kad N. Venckienei po teisinės neliečiamybės panaikinimo šaukimą į apklausą mėginta įteikti vos kartą. Be to, prokurorės teigimu, Šiaulių apygardos prokuratūroje tiriamoje byloje

N. Venckienė nėra įtariama sunkių ar labai sunkių nusikaltimų padarymu.

Dar pernai spalio mėnesį, kai ši byla buvo tiriama Panevėžio apygardos prokuratūroje, panevėžiečiai prokurorai N. Venckienei įteikė pranešimą apie įtarimus dėl teismo pažeminimo, teismo sprendimo nevykdymo, trukdymo antstolei, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis, pasipriešinimo policijos pareigūnui ir nežymaus sveikatos sutrikdymo, padaryto L. Stankūnaitei. Įtariamąja tapusi Drąsiaus Kedžio sesuo tąsyk atsisakė būti apklausta ir pareiškė nušalinimą Panevėžio apygardos prokuratūrai. Taip ši byla atkeliavo į Šiaulius.

P. Gylys: „Mes įklimpome į didelę bėdą“

Seimo Etikos ir procedūrų komisija N. Venckienės paieškų klausimą svarstė gavusi Seimo pirmininko Vydo Gedvilo kreipimąsi. Kreiptis į etikos sargus Parlamento vadovą įpareigojo Seimo valdyba, apsvarsčiusi Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Eugenijaus Gentvilo kreipimąsi į Seimo pirmininką dėl parlamentarės dingimo.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Valentinas Stundys „Respublikai“ teigė, kad, komisijos narių nuomone, aiškintis parlamentarės buvimo vietą turėtų ne komisija, o teisėsaugos institucijos.

V. Stundžio teigimu, komisijos posėdyje konstatuota, kad N. Venckienė balandžio mėnesį praleido daugiau nei pusę posėdžių. Jokių dokumentų, kurie pateisintų parlamentarės nedalyvavimą posėdžiuose, nėra. Todėl, pasak V. Stundžio, jau šiandien Seimo valdybos posėdyje turėtų būti svarstomas klausimas dėl N. Venckienei priklausančios algos sumažinimo trečdaliu.

Seimo „Drąsos kelio“ frakcijos narys Povilas Gylys pareiškė, kad šios frakcijos seniūnė N. Venckienė buvo išvaryta iš Lietuvos viešojo ir politinio gyvenimo. 

„Yra daug požymių, tiesioginės informacijos tikrai neturiu, kad Lietuvoje N.Venckienės nėra. Ką tikrai galiu pasakyti, jos Lietuvos viešajame gyvenime, politiniame gyvenime nėra, ji buvo išvaryta iš to viešojo gyvenimo, kadangi grėsmės yra realios, yra daug žuvusių žmonių toje bylų virtinėje“, - sakė P. Gylys.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje P. Gylys teigė, kad „mes įklimpome į didelę bėdą“, nes problema persikėlė į tarptautinę erdvę.

„Reikėtų labai rimtai dokumentiškai, faktais įrodyti, kad iš tikrųjų N. Venckienė yra didelė nusikaltėlė, - teigė P. Gylys. - Dabar jau sukama idėja apie tai, kad ji yra nusikalstamos grupės lyderė, organizatorė. Tai tik patvirtina tą scenarijų, kad su ja ruošiamasi susidoroti“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder