Per 13 proc. prekybos centrų Lietuvoje atrasti priešgaisrinės saugos pažeidimai

Per 13 proc. prekybos centrų Lietuvoje atrasti priešgaisrinės saugos pažeidimai

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas ketvirtadienį paskelbė jo inicijuoto priešgaisrinės saugos taisyklių laikymosi prekybos centruose ir masinėse žmonių susibūrimo vietose patikrinimo rezultatus. Pažeidimų rasta 54 pastatuose.

Buvo patikrinti daugiau nei keturi šimtai pastatų visoje Lietuvoje.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Vygantas Kurkulis teigė, jog patikrinimas buvo operatyvinis - tai nebuvo viso pastato patikrinimas, tačiau kreipiamas dėmesys į evakuacinius išėjimus, gaisrų gesinimo ir aptikimo sistemas, darbuotojų instruktažą.

Patikrinimo metu buvo aplankyti 303 prekybos paskirties objektai, kiti pastatai - kultūros ir sporto paskirties, kuriuose renginių metu susirenka daugiau nei 500 žmonių. Tikrinti prekybos centrai pasirinkti didesni nei 2000 kv. metrų ploto.

Pasak V. Kurkulio, patikrinimai yra atliekami nuolat, kasmet jų atliekama per 10 tūkstančių. Pastatai yra suskirstyti į tris rizikos grupes, ir visi tikrinami kas dvejus ar trejus metus. Šiam patikrinimui pasirinktiems objektams buvo nustatyti aukštesni kriterijai.

"Konkrečiai įvardinti pažeidimus sunku, vienur buvo neinstruktuoti darbuotojai, kitur - nesudarytos sutartys dėl gesinimų sistemos priežiūros, sandėliuose neišlaikomi atstumai tarp stelažų, vienas kitas prekybos centras turėjo užkrautus evakuacinius išėjimus", - sakė V. Kurkulis.

Visiems objektų valdytojams buvo surašyti administraciniai pažeidimų protokolai. Pažeidėjams, atsižvelgiant į aplinkybes, numatytos nuo 100 iki 2 tūkst. litų baudos.

ELTA primena, jog reaguodamas į tragediją Latvijoje, vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas pavedė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) direktoriui Remigijui Baniuliui per 7 dienas organizuoti ir atlikti operatyvius priešgaisrinės saugos taisyklių laikymosi patikrinimus Lietuvos didžiausiuose prekybos centruose ir masinėse žmonių susibūrimo vietose.

Sidebar placeholder