Petras Auštrevičius siūlo Prezidentei atimti iš Dimitrijaus Kiseliovo Sausio 13-osios atminimo medalį

Petras Auštrevičius siūlo Prezidentei atimti iš Dimitrijaus Kiseliovo Sausio 13-osios atminimo medalį

Seimo vicepirmininkas liberalas Petras Auštrevičius kreipėsi į šalies Prezidentę Dalią Grybauskaitę, siūlydamas atimti Lietuvos valstybės apdovanojimą - Sausio 13-osios atminimo medalį - iš Rusijos valstybinės žiniasklaidos atstovo Dmitrijaus Kiseliovo. Šiam asmeniui medalis buvo skirtas 1994 m. sausio 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu.

"Rusų žurnalistas D. Kiseliovas savo šmeižikiška pastarojo meto veikla nuolat žemina apdovanotojo vardą. Šio veikėjo skleidžiama propaganda akivaizdžiai tyčiojamasi iš pamatinių laisvės ir nepriklausomybės vertybių. Kadangi D. Kiseliovas išdavė sausio 13-osios idealus, siūlau jį išbraukti iš atminimo medaliais apdovanotųjų sąrašo ir įpareigoti įstatymo nustatyta tvarka grąžinti valstybės skirtą apdovanojimą", - teigė P. Auštrevičius.

Sausio 13-osios atminimo medalis - tai Lietuvos valstybės apdovanojimas, skiriamas Lietuvos bei užsienio valstybių piliečiams, pasižymėjusiems ginant Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę 1991 m. sausio-rugsėjo mėnesiais.

Sidebar placeholder