Politologas neatmeta, kad sūnaus pėdomis gali pasekti ir Valentinas Mazuronis

Politologas neatmeta, kad sūnaus pėdomis gali pasekti ir Valentinas Mazuronis

Seimo nario Andriaus Mazuronio pasitraukimas iš "Tvarka ir teisingumas" (TT) partijos ir TT frakcijos Seime įtakos valdančiajai koalicijai greičiausiai neturės, mano Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas doc. dr. Tomas Janeliūnas ir prognozuoja, kad politikas papildys kitų valdančiosios koalicijos partnerių gretas.

"Pakankamai aišku: iš esmės A. Mazuronis jau gana seniai kritikavo Rolando Pakso sprendimus ir apskritai visą partijos vidinę politiką. Tai, manau, toks sprendimas gana logiškas, nes net ir viešai pasirodę kritiniai aspektai rodė, kad tikrai yra gana ryškūs nesutarimai", - naujienų agentūrai ELTA sakė politologas, komentuodamas A. Mazuronio pasitraukimą tiek iš partijos, tiek iš frakcijos.

Pačiai valdančiajai koalicijai, kuri ir šiuo metu taip pat išgyvena vidinius nesutarimus, pasak T. Janeliūno, kol kas vieno žmogaus pasitraukimas iš frakcijos didelės įtakos neturėtų, nes pati koalicija dėl to realiai nepasikeis.

"Aišku, jeigu tai paskatintų didesnę dalį "Tvarkos ir teisingumo" partijos narių pasitraukti ar juo labiau iš frakcijos, tai tokiu atveju galėtų kilti galbūt ir daugiau neaiškumų, ar tai kenkia koalicijai, bet kol kas aš matau tik vieno žmogaus pasišalinimą", - pastebėjo politikos ekspertas.

A. Mazuroniui pasitraukus iš "tvarkiečių" gretų, politologas neprognozavo, į kurią politinę partiją mesis politikas, tačiau neatmetė, kad tai gali būti viena iš valdančiosios koalicijos narių. Valdančiąją daugumą sudaro Socialdemokratų, Darbo, "Tvarkos ir teisingumo" partijos, šios kadencijos Seime ji, įskaitant pasitraukusį A. Mazuronį, turėjo 79 balsus.

"Natūralu, kad politikai stengiasi likti reikšmingose partijose, ir ypač jeigu labiau žinomi, planuojantys kažkokią savo ilgalaikę politinę karjerą, tai, be abejo, dažniau norisi turėti realią įtaką. Tai visai įmanoma, kad jis (A. Mazuronis. - ELTA) kalbėsis su kažkuria iš tų didžiųjų partijų, jeigu norės įsitraukti į kažkurios frakcijos veiklą", - įžvalgomis dalijosi VU TSPMI docentas.

Nors "tvarkietis" europarlamentaras Valentinas Mazuronis kol kas nežada pasekti sūnaus A. Mazuronio pėdomis ir iš partijos nesitraukti, bet politologas tokios galimybės neatmeta ir tokį žingsnį vadintų logišku.

"Nes tiek tėvas, tiek sūnus, manau, labai panašiai mąsto, ir kritika R. Paksui yra, aišku, gal su tam tikrais niuansais, bet irgi labai panaši, tai visiškai įmanoma, kad ir V. Mazuronis trauktųsi iš partijos. Tiesa, yra klausimas, kaip tai keistų jo veiklą Europos Parlamente. Tai gali būti, kad jo sprendimas kaip tik priklausys įvertinus tas aplinkybes, ar jo dalyvavimas EP frakcijų veikloje kaip nors nenukentėtų", - neabejojo pašnekovas.

ELTA primena, kad A. Mazuronis sprendimą pasitraukti iš partijos sako priėmęs sunkiai, po ilgų svarstymų ir skaudančia širdimi. A. Mazuronis teigia, kad šioje partijoje pasigedo laisvo dialogo, konstruktyvių diskusijų ir naujo požiūrio į valstybės, kaip vakarietiškos ir modernios šalies, ateitį. Visgi jis viliasi, kad naujoji partijos vadovybė, įgyvendindama savo partinę programą ir rinkėjams duotus pažadus, įsiklausys ir į kitų nuomones.

Tiek A. Mazuronis, tiek jo tėvas, vienas partijos "Tvarka ir teisingumas" įkūrėjų V. Mazuronis pastaruoju metu atvirai nepritarė vertybinei partijos lyderio R. Pakso linijai.

Iššūkį partijos pirmininko rinkimuose R. Paksui metęs V. Mazuronis palaikymo nesulaukė, be to, neteko iki tol turėtų partijos vicepirmininko pareigų.

Sidebar placeholder