Premjeras dėl generalinio prokuroro kandidatūros pasigedo diskusijų

Premjeras dėl generalinio prokuroro kandidatūros pasigedo diskusijų

Premjero Algirdo Butkevičiaus neįtikina versija, kad Seimas atmetė Prezidentės teiktą Nerijaus Meilučio kandidatūrą į generalinius prokurorus, tokiu būdu kerštaudamas šalies vadovei. Ministras Pirmininkas mano, kad parlamentas, priimdamas tokį sprendimą, vadovavosi emocijomis, bei kandidato atžvilgiu pasigedo diskusijų.

Ketvirtadienį interviu "Žinių radijui" Vyriausybės vadovas neslėpė, kad jo Socialdemokratų frakcija slapto balsavimo metu palaikė N. Meilučio kandidatūrą.

"Aš tikrai galvojau, kad šitas kandidatas bus patvirtintas, ir atsakinėjant į klausimus, kiek man teko klausytis frakcijoje, tai aš galiu pasakyti, man jo kompetencija paliko gerą įspūdį", - sakė A. Butkevičius.

Premjero neįtikina versija, kad kai kurios Seimo frakcijos kerštavo šalies vadovei.

"Tikrai manęs šita versija neįtikina dėl to, kad, kiek aš jau turiu informacijos, šiuo metu ir iš opozicinių frakcijų nemažai žmonių balsavo prieš šitą kandidatūrą. Aš manau, buvo vadovaujamasi daugiau gal emociniu dalyku arba per mažai buvo diskutuojama apie šitą kandidatūrą. Aš manau, kad gal viena iš tokių problemų, kad reikėjo gal vis tik plačiau ir padiskutuoti, susikvietus gal ir frakcijų seniūnus, išgirsti jų nuomonę, nes t. y. nepaprastai svarbus postas. Tik aš matau vieną tokią iš priežasčių", - įvardijo A. Butkevičius.

Klausiamas, ar nebijo, kad atsisakymas paskirti N. Meilutį generaliniu prokuroru gali pakenkti Prezidentės santykiams su valdančiąja dauguma, Premjeras pabrėžė, jog tai - ne vien daugumos problema, ir to teigė nebijąs. A. Butkevičius ragino galvoti ne apie asmenines ambicijas, o valstybei naudingus sprendimus, padėsiančius konkuruoti globaliame pasaulyje.

ELTA primena, kad Seimo Pirmininkė "darbietė" Loreta Graužinienė taip pat nemano, kad Seimas, atmetęs Prezidentės teiktą N. Meilučio kandidatūrą į generalinius prokurorus, tokiu būdu kerštavo šalies vadovei. Pasak L. Graužinienės, kandidatui koją galbūt pakišo per didelis pasitikėjimas, o generalinio prokuroro paskyrimo klausimas nusikelia iki Seimo rudens sesijos.

Antradienį Seimas nepritarė šalies vadovės pasiūlytai Kauno apygardos teismo pirmininko N. Meilučio kandidatūrai į generalinio prokuroro postą.

Šią kandidatūrą per slaptą balsavimą parėmė 46 Seimo nariai, prieš buvo 50, susilaikė 19 parlamentarų.

Prezidentė D. Grybauskaitė žada rudenį Seimui pateikti naują kandidatą į generalinius prokurorus ir nevertina komentarų esą Seimas jai taip kerštavo.

"Matyt, yra įvairiausių spekuliacijų, įvairiausių interpretacijų. Šioje situacijoje aš atlikau savo konstitucinę pareigą, atrinkau ir pateikiau Seimui vieną geriausių mūsų teisėsaugos atstovų, vieną geriausių teismų vadovų , kuris tikrai žinojo ir turėjo viziją ir programą, kaip galėtų tvarkytis prokuratūroje. Seimo sprendimas yra faktas, todėl nėra ką daugiau svarstyti. Rudenį teiksiu naują kandidatą", - LNK televizijai trečiadienį sakė Prezidentė.

Kandidatas į generalinius prokurorus Kauno apygardos teismo pirmininkas N. Meilutis 11 metų yra dirbęs teisėju įvairaus lygio teismuose, pastaruosius 5 metus ėjo vadovaujamas pareigas skirtingų pakopų teismuose. Nuo 2011 metų N. Meilutis vadovauja Kauno apygardos teismui - šis teismas yra vienas didžiausių Lietuvoje. Teisininkas 2010-2011 metais buvo Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininku, 2004-2010 metais dirbo teisėju Kauno miesto apylinkės teisme.

Kandidatas daugiau kaip 6 metus yra dirbęs ikiteisminio tyrimo pareigūnu. Teisininkas specializavosi korupcinio pobūdžio nusikaltimų tyrime.

N. Meilutis aktyviai dalyvauja teisėjų savivaldos institucijų veikloje, yra išrinktas Teisėjų tarybos nariu. Jis yra įgijęs teisės magistro laipsnį Mykolo Romerio universitete.

Kol nepaskirtas naujasis generalinis prokuroras, jo pareigas laikinai eis generalinio prokuroro pavaduotojas.

Sidebar placeholder