Premjeras pavedė ministrei įvertinti Jono Miliaus tinkamumą eiti pareigas

Premjeras pavedė ministrei įvertinti Jono Miliaus tinkamumą eiti pareigas

Premjeras Algirdas Butkevičius pavedė žemės ūkio ministrei pateikti išvadas dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) veiklos, taip pat parengti siūlymą, ar tarnybos vadovas Jonas Milius gali toliau eiti pareigas.

"Rugpjūčio 10 dieną Vyriausybės vadovas šias išvadas ir ministrės siūlymą su V. Baltraitiene aptars pats", - rašoma Vyriausybės spaudos tarnybos išplatintame pranešime.

J. Miliui yra pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, jam skirta kardomoji priemonė - pasižadėjimas neišvykti iš šalies. Į teisėsaugos akiratį taip pat pateko ir Seimo narys "tvarkietis" Petras Gražulis, kurį prokurorai siekė apklausti specialiuoju liudytoju dėl prekybos poveikiu ir dokumentų klastojimo, tačiau pastarasis atsisakė duoti parodymus.

Kratos ir poėmiai buvo vykdomi ne tik pas J. Milių ir P. Gražulį, bet maisto produktus gaminančioje įmonėje "Judex". VMVT penktadienį pranešė, kad gavus iš teisėsaugos informacijos apie "Judex" produkcijoje nustatytą taršą - salmonelių ir ešerichijų bakterijas - įmonės veikla yra laikinai stabdoma. Įmonėje "Judex" dirba nemažai P. Gražulio artimųjų, tačiau pats politikos šios bendrovės akcijų neturi.

Sidebar placeholder