Premjeras: VMVT dalies įmonių už nustatytus pažeidimus nenubaudė
Premjeras: VMVT dalies įmonių už nustatytus pažeidimus nenubaudė

Premjeras Algirdas Butkevičius paaiškino, kad Jonas Milius neteko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo posto nustačius, kad dalis įmonių už nustatytus pažeidimus nebuvo nubaustos.

"Jis atleistas dėl to, kad buvo įvertinta jo, kaip vadovo, veiklos ataskaita, toje veiklos ataskaitoje buvo nustatyta kai kurių pažeidimų. Aš nenoriu minėti įmonių pavadinimų, noriu pasakyti, kad ataskaitoje matyti, kad kai kurių įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims 2015-2016 metais nebuvo taikytos administracinės nuobaudos nustačius prekių ir žaliavų kokybės pažeidimus. Tuo tarpu analogiški pažeidimai buvo nustatyti kai kuriose kitose įmonėse, pavyzdžiui, 2015 metais maisto tvarkymo subjektų atsakingiems darbuotojams už teisės aktų reikalavimų nevykdymą buvo skirtos 2499 nuobaudos, o 2016 metais - 1614 nuobaudų. Aišku, valstybės tarnautojams keliami yra ir kiti etiniai reikalavimai", - paaiškino A. Butkevičius ketvirtadienį interviu "Žinių radijui".

Pasak Premjero, pradėtas ikiteisminis tyrimas yra "dėl tų pačių priežasčių", kurias jis paminėjo, bei užstojo nepartinį vidaus reikalų ministrą Tomą Žilinską, kurį delegavusios partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas kviečiasi pasiaiškinti, kodėl jis balsavo prieš partijos valią.

"Aš manau, kad ministrai turi elgtis pagal savo sąžinę", - sakė A. Butkevičius.

Kaip ELTA jau rašė, J. Milių Vyriausybė nusprendė atleisti nuo spalio 5 dienos.

J. Miliui yra pareikšti įtarimai dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnyba, manoma, kad Tvarkos ir teisingumo partijos narys Petras Gražulis per VMVT vadovą siekė nuslėpti įmonėje "Judex" nustatytus pažeidimus. Apie "Judex" koldūnuose rastas listerijos bakterijas Lietuvos kolegas informavo Rusijos maisto saugos tarnyba. J. Milius ir V. Baltraitienė taip pat dalyvavo prieštaringai vertinamoje vakarienėje su medžiokle kartu su Latvijos žemės ūkio ministru bei verslininkais. 

Sidebar placeholder