Prezidentė Dalia Grybauskaitė: Lietuva pramiegojo savo galimybę statyti AE

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: Lietuva pramiegojo savo galimybę statyti AE

Ši Vyriausybė "pramiegojo" sprendimą šalyje statyti naują atominę elektrinę, o ar tai bus daroma ateityje, priklausys nuo naujos valdančiosios daugumos, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, atominės jėgainės šalyje statybos - atviras klausimas, tačiau, atsirandant vis daugiau alternatyvių saugių ir švarių energetinių šaltinių, laikas Lietuvai juda nenaudinga linkme.

"Taigi bijau, kad nebūtų taip, jog Lietuva jau gerokai pramiegojo savo galimybę (statyti AE, -ELTA), bet, aišku, čia viskas priklauso nuo politinės valios ir noro, galbūt naujos politinės daugumos, kai bus viskas paskaičiuota, ar verta statyti, ar neverta. Tuomet ir sprendimą bus galima priimti", - interviu LRT radijui sakė D. Grybauskaitė, trečiadienį išvykstanti į Vašingtoną dalyvauti Branduolinio saugumo viršūnių susitikime.

Lietuvos partnerės Visagino AE projekte - Latvija ir Estija. Kaimynės neatsisako dalyvavimo Visagino AE projekte, tačiau pabrėžia projekto ekonominį efektyvumą.

Skaičiuota, kad Visagino AE projekto vertė siekia 5 mlrd. eurų. Lietuvos dalis esą sudarytų apie 1,73 mlrd. eurų. Planuota, kad jėgainės statybas prasidėjus 2015-aisiais, ji veikti galėtų pradėti jau 2020-2021 metais.

2011 m. gruodį iš atominės elektrinės projekto pasitraukus Lenkijai jame toliau dalyvauja Lietuva, Latvija, Estija ir strateginis investuotojas - Japonijos "Hitachi".

Tačiau, anot žiniasklaidos, estai rodo vis atsargesnį požiūrį į projektą ir negarantuoja, kad dalyvaus jį įgyvendinant. Todėl Lietuvos politikai ėmė aktyviau dairytis į Lenkijos pusę. Ją gali būti stengiamasi įkalbėti grįžti į branduolinį projektą.

2011 metų vasarą šalyje buvo surengtas patariamasis referendumas, per kurį projektas nesulaukė paramos.

Socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė galutinio sprendimo dėl elektrinės nepriėmė iki šiol, o kelis kartus skelbti terminai būdavo vis nukeliami.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder