Prezidentė išsakė nuomonę dėl Garliavos įvykių

Prezidentė išsakė nuomonę dėl Garliavos įvykių

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, teigia, jog Lietuva yra teisinė valstybė ir ji negali raginti nevykdyti teismo sprendimų. Šalies vadovė taip pat pabrėžia, kad dėl Garliavoje susiklosčiusios situacijos yra kaltos abi konflikto pusės, praneša naujienų portalas 15min.lt.

Tokią poziciją Jungtinėse Amerikos Valstijose viešinti Lietuvos vadovė išsakė penktadienį šalia Čikagos vykusiame susitikime su vietos lietuvių organizacijų ir bendruomenės atstovais. Atvykusią į susitikimą prezidentę pasitiko ir vėliau išlydėjo ketvirtadienį Garliavoje įvykdytu teismo sprendimu perduoti Laimutės Stankūnaitės dukrą motinai nepatenkinti protestuotojai.

„Tai, kad abi pusės pradėjo dalinti mergaitę kaip daiktą, abi pusės neleido nei vienai, nei kitai džiaugtis mergaite, manau, kad kaltos yra abi pusės, t.y. giminės, kurie mergaitę pradėjo naudoti, kaip būsimų rinkimų atributą. Taip tai dabar atrodo Lietuvoje. Žmonės susiskaldę, vieni – įsitikinę, kiti – įsitikinę. Čia – ne įsitikinimo klausimas. Aš tiesos neturiu, jeigu ją žinočiau, taip ir elgčiausi. Aš tiesos neturiu, bet kviesti nevykdyti teismo sprendimo aš negaliu“, – susirinkusiems kalbėjo D.Grybauskaitė.

„Jeigu aš galėčiau pasakyti, kur yra teisybė ir kas teisus, būčiau seniai sutvarkiusi. Deja, nuo pat pradžių visa istorija buvo labai sudėtinga ir sugadinta teisėsaugos tyrėjų. Lietuva (yra) kaip ir bet kuri demokratinė valstybė ir Lietuvoje pagrindinė sąlyga tapti NATO ir Europos Sąjungos nare buvo teisinė reforma. Mūsų teismai, prokuratūra turėjo tapti nepriklausoma nuo politinio kišimosi, tokia ir tapo. Kai dabar mėginama prašyti, kad aš nurodinėčiau, pavyzdžiui, teismui arba atšaukčiau teismo sprendimą, aš tokių konstitucinių galių neturiu. Sakyti, geras ar blogas teismas, kad galima nevykdyti teismo sprendimų aš negaliu, to man neleidžia Konstitucija“, – dėstė ji.

Pasak BNS, prezidentė pabrėžė, kad bando išvalyti teismų sistemą. D.Grybauskaitė pasakojo, jog jos kadencijos metu buvo pakeista 140 iš 800 teisėjų korpuso narių, o prokuratūroje įvesta rotacija.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder