Prezidentė: prieš 20 metų pasirašyta Lietuvos ir Rusijos sutartis - įpareigojimas abiem šalims

Prezidentė: prieš 20 metų pasirašyta Lietuvos ir Rusijos sutartis - įpareigojimas abiem šalims

Minint 20-ąsias Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių pagrindų sutarties pasirašymo metines Prezidentė Dalia Grybauskaitė laišku pasveikino Rusijos Federacijos Prezidentą Dmitrijų Medvedevą.

Šalies vadovės teigimu, 1991 m. liepos 29 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko Vytauto Landsbergio ir RTFSR Prezidento Boriso Jelcino pasirašyta sutartimi pripažinta nepriklausoma demokratinė Lietuvos valstybė ir įpareigota kurti dvišalius Lietuvos ir Rusijos santykius, vadovaujantis draugystės, geros kaimynystės, lygiateisiškumo ir abipusės naudos principais, visuotinai pripažintomis tarptautinės teisės normomis.

"Šiemet minime svarbų mūsų dvišalių santykių jubiliejų. Prieš dvidešimt metų Lietuva ir Rusija pasirinko dialogo, konstruktyvaus bendradarbiavimo ir pagarbos laisvei bei demokratijai kelią", - rašoma Prezidentės laiške Rusijos Federacijos vadovui.

Prezidentės teigimu, sutartyje išsakytos nuostatos ir šiandien yra svarbus įpareigojimas abiem šalims plėtoti demokratinėmis vertybėmis ir geranoriškumu grįstus dvišalius santykius.

ELTA primena, kad, atsižvelgiant į išskirtinius B. Jelcino nuopelnus ryšių tarp Lietuvos ir Rusijos pagrindų suformavimui ir puoselėjimui, jo ilgametę paramą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui ir įtvirtinimui jį rengiamasi apdovanoti Vyčio Kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi (po mirties).

B.Jelcinas Rusijos prezidentu buvo 1991-1999 metais. Jis mirė 2007-aisiais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder