Prezidentė su delegacija skrenda į NATO viršūnių susitikimą
Prezidentė su delegacija skrenda į NATO viršūnių susitikimą

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius lapkričio 19-20 dienomis Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijos sudėtyje dalyvaus Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyksiančiame NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime.

NATO vadovų susitikime Lisabonoje ketinama patvirtinti naująją Strateginę koncepciją, kuri nubrėš Aljanso politikos gaires artimiausiam dešimtmečiui.

Lisabonoje taip pat vyks NATO vadovaujamos Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) operacijos Afganistane šalių vadovų susitikimas, į kurį pakviestas Afganistano prezidentas Hamidas Karzajus (Hamid Karzai) ir Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Pan Gi Munas (Ban Ki-Moon).

Šiame susitikime ketinama paskelbti atsakomybės už saugumą perdavimo Afganistano Vyriausybei proceso pradžią 2011 metais ir pasirašyti NATO susitarimą su Afganistano Vyriausybe dėl ilgalaikės partnerystės.

Lisabonoje rengiamas NATO ir Rusijos Tarybos susitikimas vadovų lygiu, kuriame bus diskutuojama dėl tolesnio bendradarbiavimo.

Penktadienį A. Ažubalis kalbės NATO užsienio reikalų ministrų vakarienėje, kurioje bus aptariami NATO santykiai su šalimis partnerėmis.

R. Juknevičienė dalyvaus specialioje NATO gynybos ministrų sesijoje, kurioje gynybos ministrai ketina aptarti svarbiausią NATO darbotvarkės po Lisabonos susitikimo klausimą - kaip turėtų būti praktiškai įgyvendinamos naujosios NATO strateginės koncepcijos, kurią, tikimasi, patvirtins NATO šalių ir vyriausybių vadovai Lisabonoje, nuostatos.

Lietuvai svarbu, kad būtų įgyvendintos ir konkrečiais Aljanso pajėgumais taptų nuostatos dėl kolektyvinės gynybos, NATO matomumo regione, karinių pratybų, infrastruktūros.

Sidebar placeholder