Prezidentė susitikime su JT vadovu akcentavo, kas dedasi Lietuvos pasienyje

Prezidentė susitikime su JT vadovu akcentavo, kas dedasi Lietuvos pasienyje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke susitiko su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu ir jį tiesiogiai informavo apie Rusijos veiksmus Lietuvos pasienyje, saugumo padėtį regione ir agresyvių pratybų „Zapad“ keliamą grėsmę viso pasaulio žmonėms, rašoma prezidentūros pranešime spaudai.

Prezidentės teigimu, labai svarbu pasaulio lyderiams, tarptautinių organizacijų vadovams pateikti objektyvią informaciją iš pirmų lūpų, kas vyksta mūsų regione. Prezidentė vienintelė iš „Zapad“ grėsmes patiriančių šalių vadovų turi galimybę Asamblėjos metu tiesiogiai JT vadovui pristatyti situaciją.

Pasak prezidentės, realaus konflikto su NATO valstybėmis modeliavimas, slepiamas pratybų mastas ir scenarijai, karių ir taktinės ginkluotės dislokavimas, nekonvenciniai veiksmai byloja apie agresyvų ir puolamąjį „Zapad“ pobūdį. Kaliningrade sutelkti branduolinių ginklų, artilerijos ir raketų pajėgumai gali pasiekti net Lisaboną.

Pasaulis turi išmokti Krymo, Padniestrės, Pietų Osetijos ir Abchazijos pamokas ir į agresyvius veiksmus nežiūrėti pro pirštus. Nuolaidžiaudami smurtautojams tik paskatiname juos eiti toliau. JT vaidmuo užtikrinant taiką ir saugumą yra ypač svarbus.

Prezidentė išreiškė palaikymą naujojo JT vadovo siekiams reformuoti šią unikalią tarptautinę organizaciją, kad ji turėtų realius svertus saugoti pasaulį nuo karų. Pasak Prezidentės, pastaraisiais metais organizacijos reakcija į tarptautinės teisės pažeidimus nepakankama ir ji pilnai nebeatlieka savo misijos.

„Taikai ir stabilumui pasaulyje užtikrinti reikia operatyviai ir skaidriai veikiančios organizacijos. Lietuva pasirengusi talkinti reformuojant JT, remia generalinio sekretoriaus iniciatyvas bei prisijungė prie permainas skatinančios JAV inicijuotos deklaracijos“, – rašoma pranešime. 

Šiemet JT vadovu tapęs buvęs Portugalijos Premjeras A. Guterresas puikiai supranta Europai kylančias grėsmes ir vertina Lietuvos pastangas atkreipiant pasaulio dėmesį į saugumo iššūkius mūsų regione. Prezidentė taip pat informavo apie Lietuvos pasirengimą grėsmių atgrasymui, NATO sąjungininkų pajėgas regione ir aptarė galimą tarptautinės bendruomenės indėlį užtikrinant taiką mūsų žemyne.

Prezidentė su JT vadovu taip pat aptarė bendradarbiavimą ginant moterų teises, sprendžiant lyčių lygybės klausimus ir globalią smurto prieš moteris problemą. Trečius metus Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė prisijungė prie JT generalinio sekretoriaus A. Guterreso buriamo pasaulio lyderių rato, kurio tikslas – užkirsti kelią seksualinei prievartai prieš vietos gyventojus JT taikos palaikymo misijose.

Šalies vadovė taip pat pakvietė JT generalinį sekretorių kitąmet atvykti į Valstybės atkūrimo šimtmečio renginius Lietuvoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Sidebar placeholder