Prokurorai reikalauja Radviliškio mero Antano Čepononio galvos

Prokurorai reikalauja Radviliškio mero Antano Čepononio galvos

Šiaulių apygardos teismui visiškai išteisinus beveik šešerius metus dėl kaltinimų korupciniais nusikaltimais teisėsaugos tąsytą Radviliškio rajono merą Antaną Čepononį, prokuratūra tokį nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui.

Triukšmingai beveik prieš šešerius metus STT pradėtą baudžiamąją bylą dėl galimos korupcijos Radviliškio rajono savivaldybėje išnagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas šių metų spalio 12 dieną visiškai išteisino 5 teisiamuosius. Tarp jų - ir A.Čepononį, kaltintą piktnaudžiavimu bei kurstymu suklastoti dokumentus.

Pirmos instancijos teismas A.Čepononį išteisino nusprendęs, kad operatyvinių priemonių naudojimas mero atžvilgiu buvo sankcionuotas netinkamai, todėl byloje surinkti duomenys nepripažinti kaip įrodymai. Taip pat pripažinta, kad pakartotinis jau anksčiau suklastotų dokumentų perrašymas negali būti laikomas suklastojimu.

Susipažinę su tokiu nuosprendžiu prokurorai pasiraitojo rankoves ir jį apskundė apeliacine tvarka. Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikiusio Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro Andrejaus Mirno įsitikinimu, A.Čepononis turi būti pripažintas kaltu dėl abiejų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų ir nubaustas 600 MGL (beveik 23 tūkst. eurų) dydžio bauda. Anot prokuratūros, dėl mero ir kitų asmenų neteisėtų veiksmų, įgyvendinant vieną iš projektų, Radviliškio rajono savivaldybė iš ES struktūrinių fondų negalės susigrąžinti 85 proc. ūkinio pastato rekonstrukcijos išlaidų, t.y. daugiau nei 90 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikusi STT pranešė palaikanti Šiaulių apygardos prokuratūros poziciją ir mananti, kad šis klausimas turėtų būti sprendžiamas apeliacine tvarka.

„Šioje byloje operatyviniai veiksmai buvo atliekami pagal teismo nutartis, kuriomis buvo sankcionuoti prokurorų teikimai dėl operatyvinių veiksmų vykdymo, - teigė STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas Žydrūnas Bartkus. - Remiantis šių nutarčių duomenimis, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktika, Operatyvinės veiklos įstatymo nuostatomis, visi operatyvinio tyrimo metu atlikti veiksmai buvo teisėti ir jo metu gauti duomenys turėtų būti pripažinti tinkamais ir leistinais įrodymais Baudžiamojo proceso kodekso prasme.“

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder