Raimundas Karoblis: Lietuva ir toliau rems Ukrainos gynybos reformas

Raimundas Karoblis: Lietuva ir toliau rems Ukrainos gynybos reformas

Lietuva ir toliau aktyviai dalyvaus Ukrainos gynybos reformų procese, o mūsų prioritetais išlieka parama Specialiųjų operacijų pajėgų vystymui ir puskarininkių korpuso reformai, sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Kijeve susitikęs su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku. 

Susitikimo metu Lietuvos ir Ukrainos ministrai aptarė saugumo situaciją Ukrainoje, kuri ir toliau išlieka įtempta dėl Rusijos agresijos, jos poveikį Ukrainos ekonomikai bei aptarė kitus aktualius dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus. Ministro manymu, dėl Rusijos agresijos, Vakarų šalys ir toliau turi tęsti sankcijas Rusijai. 

R. Karoblis išreiškė paramą Ukrainos reformoms, vykdomoms gynybos ir kitose srityse.

"Vykdyti reformas, kai šalis kariauja - sudėtingas uždavinys", - sakė R. Karoblis. Pasak ministro, Ukraina daro teigiamą pažangą reformų srityje, bet siekiant tikslų svarbu išlaikyti tempą ir užtikrinti civilinę demokratinę kontrolę. 

Po susitikimo ministrai pasirašė deklaraciją dėl tolesnio bendradarbiavimo gynybos srityje. R. Karoblis taip pat pakvietė Ukrainos gynybos ministrą gegužės mėnesį apsilankyti Lietuvoje. 

Antradienį krašto apsaugos ministras R. Karoblis taip pat susitiko su Ukrainos vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai Ivana Klympush-Tsintsandze. Susitikimo metu ministras pasiūlė Lietuvos pagalbą perimant euroatlantinės integracijos patirtį ir išreiškė paramą Ukrainos dalyvavimui tarptautinėse iniciatyvose, skirtoms atsakui į hibridines grėsmes. 

Susitikimuose su Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Oleksandru Turčynovu bei Ukrainos kariuomenės Generalinio štabo viršininku armijos generolu Viktoru Muženko buvo aptarta saugumo situacija Ukrainoje ir pastarųjų dienų įvykiai šalies Rytuose, pažanga įgyvendinant gynybos reformą, taip pat teritorinės gynybos ir kiti aktualūs klausimai.

Susitikimų metu R. Karoblis patvirtino, kad nuolatinis bendradarbiavimas su Ukraina išlieka vienu svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder