Rengiama akcija D. Kedžio dukros perdavimui paminėti

Rengiama akcija D. Kedžio dukros perdavimui paminėti

Penktadienio vidurdienį laisvieji menininkai Simono Daukanto aikštėje Vilniuje ir kitose Lietuvos vietose kviečia piliečius paminėti trijų mėnesių sukaktį nuo tada, kai Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukra gegužės 17 d. buvo perduota motinai.

Šį veiksmą menininkai vertina kaip "valdžios Garliavoje įvykdytą smurto aktą". Jie kviečia "neabejingus piliečius" ateiti į S. Daukanto aikštę Vilniuje, dalyvauti meninėje pilietinėje akcijoje ir taip išsakyti "protestą prieš valdžios smurtą ir melą".

"240 pareigūnų šturmavo Kauno priemiestį, prieš taikius gyventojus naudojo dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias smurto priemones. Jau tris mėnesius kasdien S. Daukanto aikštėje Vilniuje renkasi piliečiai, protestuojantys prieš valdžios smurtą ir laukiantys valstybės pareigūnų paaiškinimų, kodėl tokio smurto buvo imtasi", - sakoma jų pranešime spaudai.

Pasak menininkų, iki šiol nei Vyriausybė, nei Seimas, nei Respublikos Prezidentė neatsakė piliečiams, kas įsakė smurtauti Garliavoje ir kas tokiam smurtavimui pritarė, kodėl tris mėnesius neleidžiama Lietuvos pediatrams susipažinti su prievarta išvežtos Garliavos mergaitės sveikata, kodėl mergaitė, prokurorų pripažinta galima pedofilijos auka, valdžios baudžiama totalia socialine izoliacija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder