"Komisija nusprendė, kad tai nėra komisijos tyrimo objektas, tai nėra spaudimo apraiška, nes Konstitucijoje nustatytas laisvas Seimo nario mandatas ir galimybė inicijuoti bet kurio įstatymo pataisas", - po pirmadienį už uždarų durų vykusio posėdžio sakė komisijos pirmininkas Julius Sabatauskas.
Pasak jo, Konstitucijoje yra pasakyta, kad draudžiama Seimo narį persekioti už balsavimus ir viešus pasisakymus Seime, išskyrus atvejus, jeigu tai yra šmeižto ar garbės ir orumo įžeidimas.
Laikinoji komisija, pasak jos pirmininko, taip pat pasiteiravo STT vadovo, ar tai nėra neteisėtas poveikis šiai institucijai. "Viešus Seimo nario komentarus, pasisakymus ar siūlymus STT vertina atsižvelgdama į argumentų visumą ir mano, kad tai yra politinės veiklos išraiška", - STT vadovo Žimanto Pacevičiaus raštą citavo J. Sabatauskas.
Kaip ELTA skelbė birželio 10 d, Seimo valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininką Algimantą Salamakiną ir laikinosios tyrimo komisijos pirmininką J. Sabatauską, prašydamas įvertinti socialdemokrato Seimo nario Andriaus Šedžiaus viešus siūlymus naikinti STT.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos J. Razma prašė įvertinti, ar šie vieši Seimo nario A. Šedžiaus siūlymai naikinti STT nėra viešųjų ir privačių interesų supainiojimas. "Keista, kad tokie siūlymai, prisidengiant netgi argumentais iš Prezidentės metinio pranešimo, nuskamba iš Seimo nario, kuriam artimi asmenys figūruoja Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrime", - stebisi J. Razma.
Seimo laikinosios tyrimo komisijos, vadovaujamos J. Sabatausko, TS-LKD frakcijos seniūnas prašė ištirti, ar A. Šedžiaus komentarai ir siūlymai naikinti STT nėra spaudimo teisėsaugos institucijoms apraiška.
Seimo narys A. Šedžius pareiškė, jog ruošiasi įregistruoti įstatymo projektą, kuriuo siūlytų naikinti Specialiųjų tyrimų tarnybą.
Rašyti komentarą