Seimo Komisija prašo mergaitės ėmimo vaizdo įrašo

Seimo Komisija prašo mergaitės ėmimo vaizdo įrašo

Seimo komisija, spręsianti dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, trečiadienį nutarė kreiptis į Generalinę prokuratūrą, Vidaus reikalų ministeriją ir antstolę Sonatą Vaicekauskienę ir paprašyti vaizdo įrašų, susijusių su Laimutės Stankūnaitės dukters paėmimu Garliavoje.

Komisija taip pat nusprendė raštu kreiptis į Aukščiausiojo Teismo ir Teisėjų tarybos pirmininką Gintarą Kryževičių. Jo ketinama paprašyti pakomentuoti teisėjos N. Venckienės įtarimus, kad su ja galimai bus bandoma susidoroti per teismus.

Trečiadienį balsuojant dėl komisijos narių daugybės pateiktų siūlymų, taip pat pritarta siūlymui susipažinti su filmuota medžiaga, iš kurios būtų galima spręsti, ar teisėja, dalindama interviu, galimai nepagarbiai kalbėjo apie teismą.

Dauguma komisijos narių nepritarė siūlymui posėdyje apklausti Teisėjų tarybos pirmininką G. Kryževičių, generalinį prokurorą Darių Valį, policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį bei operacijoje Garliavoje dalyvavusį policijos pareigūną - sambo vicečempioną.

Seimo narys Naglis Puteikis siūlė daryti komisijos posėdžių vaizdo įrašus, taip pat tiesiogiai transliuoti posėdžius internetu, tačiau nesulaukė kolegų palaikymo.

"Jie vengia viešumo, jie nenori būti demokratiškas europietiškas parlamentas, jie nenori viešo tyrimo", - po posėdžio apgailestavo N. Puteikis.

Kitą posėdį komisija ketina surengti penktadienį. Jame ketinama pratęsti teisėjos N. Venckienės apklausą.

Birželio 7 d. Seimo laikinajai tyrimo komisijai liudijusi Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja N. Venckienė generalinio prokuroro kreipimąsi į Seimą dėl jos teisinės neliečiamybės panaikinimo įvertino kaip siekį susidoroti su ja. "Manau, kad tai paprasčiausia yra siekis susidoroti su manimi, ten nėra nei nusikaltimų, nei jokių nusižengimų", - sakė N. Venckienė, primena ELTA.

Seimo laikinosios tyrimo komisijos posėdyje buvo taip pat išklausyta Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Žydrūno Radišausko informacija. Jis pristatė generalinio prokuroro kreipimąsi į Seimą, kuriame prašoma Seimo sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją N. Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę.

Panaikinti N. Venckienės imunitetą prašoma ikiteisminių tyrimų metu gavus duomenų apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.

Gegužės 24 d. Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti teisėją N. Venckienę baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.

Komisijai pavesta iki šių metų birželio 20 d. atlikti tyrimą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder