Seimo komisija sutinka, kad būtų panaikinta parlamentaro Naglio Puteikio teisinė neliečiamybė

Seimo komisija sutinka, kad būtų panaikinta parlamentaro Naglio Puteikio teisinė neliečiamybė

Seimo laikinoji tyrimo komisija sutinka, kad Seimo nariui Nagliui Puteikiui būtų panaikinta teisinė neliečiamybė.

Trečiadienį už tai, kad būtų leista Seimo narį N. Puteikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, balsavo 6 komisijos nariai, 2 buvo prieš.

Tačiau galutinį sprendimą šiuo klausimu priims Seimas. Komisijos parengta pažyma ir rezoliucijos projektas dėl N. Puteikio teisinės neliečiamybė bus įregistruoti Seimo posėdžių sekretoriate. Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas Vytautas Saulis sako, kad artimiausiu metu, gal būt ir ketvirtadienį, jie gali atsidurti Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkėje.

Praėjusią savaitę savo paaiškinimus komisijai pateikęs Seimo narys N. Puteikis pats prašė, kad būtų panaikinta jo teisinė neliečiamybė, nes jis norįs ginčą, kuriame yra kaltinamas dėl galimo šmeižto, užbaigti teisme. Parlamentaras tvirtino, kad situacija, kurioje jis atsidūrė, yra apmaudi klaida ir nesusipratimas, todėl tiki, kad teisme jam pavyks įrodyti savo tiesą.

Trečiadienį tyrimo komisijos pirmininkas V. Saulis informavo, kad N. Puteikis prašo komisijos kuo greičiau daryti sprendimą ir panaikinti jo teisinę neliečiamybę.

Tačiau toks parlamentaro prašymas neįtikino visų komisijos narių. Atsargiau vertinti šį prašymą siūlė Seimo narys Rokas Žilinskas, ypač vertindamas tai artėjančių Seimo rinkimų kontekste. Todėl parlamentaras siūlė nesutikti, kad būtų panaikinta N. Puteikio teisinė neliečiamybė.

Tokios nuomonės buvo ir Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius. Jo manymu, šitą ginčą buvo galima spręsti ir civiline tvarka, jeigu žmogus jaučiasi apšmeižtas.

Šių metų gegužės 17 d. Seimas, išklausęs generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statutu, sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo Seimo narį N. Puteikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Frakcijų proporcinio atstovavimo principu sudarytoje laikinojoje komisijoje darbavosi 12 Seimo narių. Komisijai vadovavo socialdemokratas Vytautas Saulis. Tyrimą komisijai pavesta atlikti iki birželio 20 d.

Generalinis prokuroras E. Pašilis kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti Seimo narį N. Puteikį baudžiamojon atsakomybėn privataus kaltinimo byloje. Šį kreipimąsi generalinis prokuroras pateikė vykdydamas Vilniaus apygardos teismo prašymą.

Šio kreipimosi būtinybė iškilo po to, kai šių metų balandžio 18 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė nutartį, kurioje nurodoma, kad minėtame teisme privataus kaltinimo tvarka buvo gautas pareiškėjos K. S. skundas, kuriuo prašoma Seimo narį N. Puteikį pripažinti kaltu dėl šmeižimo ir skirti jam įstatyme numatytą bausmę bei priteisti iš jo padarytą neturtinę žalą.

Pasak E. Pašilio, Vilniaus apygardos teisme įvykusio taikinamojo posėdžio metu suinteresuoti asmenys nesusitaikė, todėl teismas nutarė skundą nagrinėti teisiamajame posėdyje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder