Seimo Pirmininkė: kyla klausimas, ar ne per daug KAM turi pinigų

Seimo Pirmininkė: kyla klausimas, ar ne per daug KAM turi pinigų

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) už gerokai didesnę nei rinkos kainą įvykdžius virtuvės įrankių viešąjį pirkimą, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia turinti abejonių dėl ministerijai skiriamo finansavimo.

Pasak Parlamento vadovės, neūkiškai naudodama valstybės lėšas KAM diskredituoja 2014 m. politinių partijų pasiektą susitarimą dėl laipsniško gynybos biudžeto finansavimo didinimo.

"Man asmeniškai dabar kyla daug klausimų, ar ne per daug KAM turi pinigų", - "Žinių radijui" trečiadienį kalbėjo Seimo vadovė.

Anot L. Graužinienės, visos institucijos turėjo dėti pastangas nutraukti pirkimo procedūras vos tik sužinojusios apie spragas pirkimo sąlygose, o atsakomybė už per brangų pirkinį tenka konkursą vykdžiusiam asmeniui.

"Turi (atsakomybę, - ELTA.) prisiimti kaltas asmuo. Kaltas asmuo yra tas, kuris surašė tokias sąlygas šitam konkursui įvykti. Viešųjų pirkimų nupirkimo blogas rezultatas yra visada surašytose sąlygose kokių daiktų reikia", - kalbėjo Seimo Pirmininkė.

2014 m. vykdydama virtuvės įrankių pirkimą iš įmonės "Nota Bene" KAM permokėjo maždaug 8 kartus nei šių daiktų vertė rinkoje, ministerija šiuo metu stengiasi teisminiu keliu įrodyti, kad įrankius pardavusi įmonė sukčiavo. Generalinė prokuratūra antradienį pranešė atnaujinsianti ikiteisminį tyrimą ir iš naujo įvertinsianti su pirkimu susijusias aplinkybes.

Antradienį vykusios spaudos konferencijos metu krašto apsaugos ministras Juozas Olekas teigė, kad ministerija buvo ne tik kreipusis į teisėsaugą dėl konkurso, bet ir atliko vidinį patikrinimą bei skyrė nuobaudą pirkimą vykdžiusiam tarnautojui. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder