Seimo rinkimuose kol kas balsavo mažiau rinkėjų nei prieš ketverius metus
2012 metais iki 14 val. rinkimų dieną savo valią buvo pareiškę 25,85 proc. rinkėjų, o iš anksto buvo balsavę 5,35 proc. rinkėjų, tad bendri balsai tokiu metu sudarė per 31 procentą. Galutinis aktyvumas per praėjusius rinkimus siekė 52,93 procento.
„2012 metais buvo didesnis skaičius rinkėjų, kurie tuo metu (iki 14 val.) dalyvavo rinkimuose, iš anksto balsavusiųjų skaičius iki rinkimų dienos, kaip žinia, yra didesnis šiemet, bet dabar rinkėjų vis dėlto yra mažiau, 28 procentai, o (2012 metais) iki 14 valandos buvo 31 procentas. Dabar mes matome panašų rinkėjų aktyvumą, galbūt tam kažkiek trukdo lietus“, – per spaudos konferenciją sekmadienį sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas.
Jis patvirtino, kad sekmadienį trumpam buvo sutrikusi speciali rinkimų sistema. Pasak Z.Vaigausko, dėl to nepatogumų turėjo rinkėjai, kurie norėjo balsuoti kitoje apylinkėje nei yra registruoti toje apygardoje, tačiau VRK vadovas tvirtino, kad dėl šio sutrikimo susidariusios eilės greitai išsiskirstė.
„Turėjome tam tikrą nemalonumą, pusei valandos neveikė VRK informacinės sistemos rinkėjų žymėjimo sistema „online“ režimu, bet pas mus yra numatytas „offline“ režimas, daugelis rinkimų apylinkių perėjo į tą režimą ir galėjo savo apylinkėse balsuojančius rinkėjus žymėti. Po pusės valandos sistema atstatyta, tai įvyko dėl didelio perkrovimo vienu metu atvykusių rinkėjų“, – sakė Z.Vaigauskas.
Pasak komisijos vadovo, apylinkės sulaukia rinkėjų, kurie nori balsuoti ne savo apygardoje, tačiau tokios galimybės nėra – balsuoti rinkėjai gali ir kitoje apylinkėje, tačiau tik savo apygardoje.
Lietuvoje sekmadienį vyksta Seimo rinkimai. Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 val. ir baigsis 20 valandą. Į parlamentą kandidatuoja per 1400 politikų, dešimt į vieną vietą. Dvylika partijų savarankiškai dalyvauja rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas.
Rinkėjų sąrašuose šiemet įrašyti 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai, maždaug 75 tūkst. mažiau nei per 2012 metų rinkimus.
Seimą sudaro 141 Seimo narys. Tautos atstovai renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardose slaptu balsavimu tiesioginiuose mišrios sistemos rinkimuose. Daugiamandatėje apygardoje iš partijų ir koalicinių sąrašų renkami 70 Seimo narių, o vienmandatėse apygardose, kur žmonės balsuoja už konkretų kandidatą – 71.
Rašyti komentarą