Socialdemokratai nupirkti už 1000 eurų

Socialdemokratai nupirkti už 1000 eurų

Laikinosios sostinės valdančiąją koaliciją sudaręs „Vieningas Kaunas“ su meru Visvaldu Matijošaičiu priešakyje stiprina pozicijas. Mero patarėja įdarbinta eksparlamentarė Orinta Leiputė. Iš šimtų tūkstančių kauniečių kažkodėl pasirinkta ji. O ši moteris vadovauja kitos Kauno valdančiosios koalicijos partnerės - Socialdemokratų partijos - Kauno skyriui. Dabar jau „Vieningas Kaunas“ užsitikrino, kad socialdemokratai pritars visiems siūlymams. Juk priešingu atveju O.Leiputė rizikuotų netekti darbo. Tiesa, patarėjų algos ne per didžiausios - kiek per 1070 eurų popieriuje.

Jei žmogus pasamdomas patarinėti politikui, natūralu, kad jis turės pūsti į tą pačią dūdelę kaip ir jo šefas. Matyt, tai suvokia ir Kauno meras V.Matijošaitis, pasisamdęs patarėja socialdemokratų Kauno skyriaus vadovę O.Leiputę.

„Vieningas Kaunas“ Laikinosios sostinės taryboje turi 17 mandatų iš 41, todėl formavo valdančiąją koaliciją, į kurią pateko ir po 4 mandatus turintys liberalai bei socialdemokratai. Trapoka koalicija, sprendimai ne visada vieningai priimami net jos viduje, tačiau kai merui patarinėti pradėjo O.Leiputė, akivaizdu, kad bent jau socialdemokratai taps gerokai sukalbamesni. Negi partijos skyriaus vadovė drįs leisti saviškiams balsuoti kitaip, nei nori jos naujasis šefas?

Pati O.Leiputė sakė mero patarėja įsidarbinusi gruodį, bet esą nuo to nepasikeitė darbo su koalicijos partneriais pobūdis.

„Būna rytiniai pasitarimai, kuriuose dalyvauja visų koalicijos partnerių atstovai. Svarbiausi klausimai būna aptariami. Būna ir mūsų frakcijos posėdžiai, bet jokių privalomų balsavimų niekada nėra buvę, frakcijos nariai visada apsisprendžia patys, niekas nenurodinėja jiems, kad reikia palaikyti „Vieningo Kauno“ siūlymus. Be abejo, būna, kad palaikoma, bet būna, kad ir nepalaikoma. Tikrai nėra taip, kad sprendimai būna primetami. Jei socialdemokratai balsuoja ne taip, kaip norėtų „Vieningas Kaunas“, tikrai pylos nuo mero negaunu. Sprendimai tarybos posėdyje yra vienas dalykas, o darbas mero patarėjo poste - kitas. Frakcija nėra spaudžiama, frakcijos nariai priima sprendimus vadovaudamiesi savo sąžine“, - tvirtino O.Leiputė.

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas, parlamentaras Juozas Olekas priminė, kad partija yra valdančiojoje koalicijoje tiek Seime, tiek kai kurių savivaldybių tarybose, tačiau, priešingai nei anksčiau, ji dabar griežia ne pirmuoju smuiku. Taip yra ir Kaune, kur jie tik prisijungė prie koalicijos, o ne ją formavo.

„Tai, kad O.Leiputė tapo mero patarėja, nereiškia, kad kažkas pasikeitė. Savivaldoje priimami daugiau vietiniai, ūkiniai sprendimai, todėl koalicijos viduje sprendimus priimti dar lengviau nei Seime. Kol kas negirdėjau jokių nusiskundimų, kad būtų primetama valia. Kaune su V.Matijošaičio grupe dirbame jau ne vienus metus, todėl manau, kad O.Leiputės įdarbinimas nesusijęs su tuo, kad meras nori įtvirtinti koaliciją ir užtikrinti, kad ji išsilaikytų iki kadencijos pabaigos“, - dėstė J.Olekas.

Patyręs politikas, eksparlamentaras, buvęs Klaipėdos miesto vadovas psichologas Vytautas Čepas sako, kad tik naivūs žmonės gali nesuprasti, kodėl taip sutapo, kad Kauno mero patarėja įdarbinta socialdemokratų Kauno skyriaus pirmininkė.

„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija būtent tokiais atvejais turi rūpintis, tačiau jai liepiama tirti atvejus, kuriuos kažkoks veikėjas per pilnatį sugalvoja, kaip buvo su ta Seime viešai nurenginėta moterimi. Politikams visada gresia papirkinėjimas ir, tiesą sakant, jie beveik visada yra papirkinėjami. Akivaizdu, kad patarėja įdarbinus socialdemokratę reikalai eis ta kryptimi, kurią nurodys skyriaus vadovė. Matyt, autoritetą turi, jei yra išrinkta skyriaus pirmininke. Tai čia yra papirkimas pareigomis. Beje, tai gana dažnas atvejis, nors į juos dažnai žiūrima pro pirštus. Dar būna papirkimas statusu - suteikiamas garbės vardas, visuomeninės organizacijos vadovo postas ir t.t. Galima papirkti sklypu. Papirkinėjimo būdų yra tūkstančiai, tik vieni atvejai fiksuojami, į kitus žiūrima pro pirštus. Labai jau retas atvejis, kai patarėju pasirenkamas kitos politinės jėgos vienas iš vadovų. Matyt, meras mato, kad yra trukdžiai. Tada paimamas įtakingos politinės jėgos vadovas patarėju, jam mokamas atlyginimas ir taip tie trukdžiai pašalinami. Negeras atvejis, tačiau jei miestui nuo to bus gerai, tada gal ir labai nesmerkime“, - kalbėjo V.Čepas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder