Elektros tiekimas
Uostamiesčio Savivaldybei ir AB VST nesutariant, kas turėtų pasirašyti sutartį su elektros energijos tiekėjais - pati Savivaldybė ar socialinio būsto nuomininkai, kenčia pastarieji.
Pasak Savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėjos Danguolės Netikšienės, buvo suremontuoti 9 butai (iš 8 nuomininkai buvo iškeldinti už skolas, bet jos jau apmokėtos), o elektros energijos tiekimas atnaujintas tik septyniuose. Kituose dviejuose butuose įsikūrusiems neįgaliai moteriai ir šeimai su mažamečiu vaiku tenka gyventi be elektros.
Nepatogumus kenčia ir 90 naujai pastatyto socialinio būsto gyventojų. Gyventojai neturi su VST sudarę sutarčių, neturi ir atsiskaitymo knygelių.
"Kas mėnesį namą administruojanti VšĮ "Klaipėdos butai" nuima kiekvieno buto skaitiklių rodmenis, turi pasiruošę sąskaitėlę, kurią sumėto į pašto dėžutes, o gyventojai eina į banką ir ten susimoka", - sakė D. Netikšienė.
Nepatogumas esantis tas, kad socialinio būsto nuomininkai neturi alternatyvų, kur sumokėti mokesčius už elektrą, taip kaip kiti gyventojai, o ir komisinis mokestis banke esąs didesnis.
Mero pavaduotojos Juditos Simonavičiūtės teigimu, pagrindinė priežastis, dėl kurios socialinio būsto nuomininkai patiria tiek nepatogumų, esanti ta, jog Savivaldybė nepasiduoda VST spaudimui ir nepasirašo su šia įmone sutarties, kuri garantuotų atsiskaitymą.
"Mes įsivaizduojame, kad visi teisės aktai leidžia sudaryti sutartis su nuomininkais kaip su buitiniais vartotojais", - sakė J. Simonavičiūtė.
Anot vicemerės, Savivaldybei pasirašius sutartį su VST, tektų steigti įstaigą, kuri rūpintųsi, kad 2000 butų nuomininkai apmokėtų sąskaitas ir kuri sumokėtų už nemokančius. Kaštai gultų ant visų mokesčių mokėtojų pečių. Be to, atsirastų precedentas kitų komunalinių paslaugų teikėjams reikalauti to paties.
"Galimus nuostolius tam tikra dalimi VST yra įskaičiavę, ir įstatymai jiems tai leidžia, į elektros energijos kainą. Jie mato galimybę, kaip pasididinti savo pelną išieškant pinigėlių iš Savivaldybės biudžeto. Iki šiol mūsų pozicija buvo tokia - teisė sudaryti sutartis su įmonėmis, kurių paslaugomis naudojasi, buvo suteikta patiems socialinio būsto nuomininkams", - sakė J. Simonavičiūtė.
Jei sutartį su VST sudarytų Savivaldybė, elektros energijos kaina jai būtų skaičiuojama kaip juridiniam asmeniui, t. y. keliais centais už kilovatvalandę didesnė nei buitiniam vartotojui, ir su PVM.
Anot J. Simonavičiūtės, nesutarimai su VST tęsiasi jau dvejus trejus metus. Būta teisminių ginčų, tačiau savo tiesos Savivaldybei kol kas įrodyti nepavyko.
"Kreipėmės ir į Generalinę prokuratūrą argumentuodami, kodėl negalime perimti tų funkcijų tiesiogiai. Didžiausias paradoksas - atsakyme buvo nurodyta, jog "socialinio būsto nuomininkai nelaikytini buitiniais vartotojais". Tai kas tokie jie yra?" - stebėjosi J. Simonavičiūtė.
Nepaisant to, kad valstybės institucijų pritarimo kol kas nesulaukia, uostamiesčio valdžia nuleisti rankų neketina.
"Tokių problemų, kaip mes, į AB Rytų skirstomųjų tinklų aptarnaujamą teritoriją patenkančios savivaldybės neturi, todėl jie mūsų ir nesupranta", - pastebi vicemerė.
Giedrė NORVILAITĖ
Rašyti komentarą