Studentai žurnalistai spaudos dienos dar nešvenčia!.

Antrus metus Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakultete veikia Komunikacijos katedra, kol kas ruošianti tik žurnalistikos specialistus. Iki tol mokytis žurnalistikos jaunimas turėjo galimybę tik Vilniaus universitete.
Pernai stojančiųjų į žurnalistiką buvo itin gausu: prašymų į šios specialybės studijas paduota 307, o priimti tik 25 studentai (15-ai mokslo išlaidas apmoka valstybė, o dešimčiai tenka susimokėti patiems). Taigi į vieną vietą pretendavo apytikriai 12,3 stojančiojo. Nors, palyginti su kitomis Socialinių mokslų fakulteto specialybėmis, mokančiųjų už savo studijas studentų ir nėra itin daug, galima pasidžiaugti, jog palyginti su praėjusiais metais, atpigo mokestis už šios specialybės studijas: nuo 4100 Lt sumažėjo iki 3575 Lt už mokslo metus. Beje, pirmame kurse studijuoja tik vienas vaikinas, o antrame - vos du.
Socialinių mokslų fakulteto dekanas Antanas Bučinskas teigia, jog Klaipėdoje buvo ir tebėra jaunų, išsilavinusių žurnalistų stoka. Pasak dekano, "žurnalistais turi dirbti žurnalistai".
Antano Bučinsko nuomone, Komunikacijos katedros įsteigimas KU tapo kaulu gerklėje tiems, kurie norėjo, kad žurnalistikos studijų monopolis išliktų Vilniuje. Ne paslaptis, jog iš pradžių sulaukta neigiamo požiūrio ir iš Klaipėdos miesto žurnalistų, pasidavusių sostinės diktatui, tačiau ilgainiui tarp miesto "spausdinto žodžio" ir universiteto studentų užsimezgė glaudūs ir vaisingi santykiai. Ypač geranoriškai prie to prisidėjo "Vakarų ekspresas".

Keli profesionalūs dėstytojai

Komunikacijos katedrai vadovaujantis docentas Vytas Urbonas pats dėsto studentams bei leidžia leidinius žurnalistikos tematika. Pirmojo kurso studentams, kaip, beje, ir kitų Socialinių mokslų fakulteto specialybių studentams, skaitomos daugiausia bendrojo pobūdžio paskaitos (filosofija, anglų bei vokiečių kalbos, logika, kalbos kultūra). Ir tik pora disciplinų (žiniasklaidos technologijos bei žurnalistikos įvadas) yra arčiau pasirinktos specialybės. Antrame kurse specializacija jau ryškesnė, dėstoma Lietuvos žurnalistikos istorija, žurnalistikos teorija, visuotinė literatūra, aišku, neapsieinama ir be mokslinio darbo praktinių užsiėmimų, kurių metų studentai ruošiasi mokslinių (kursinių bei vėliau bakalaurinių) darbų pristatymui. Deja, tiesiogiai su žurnalistika susijusius dalykus dėsto tik du dėstytojai: katedros vedėjas V. Urbonas bei "Vakarų ekspreso" vyriausiojo redaktoriaus pirmasis pavaduotojas A. Grigaliūnas.
Faktas, jog trūksta kvalifikuotų žurnalistikos dėstytojų, užkliūva ir dabartiniams miesto žurnalistams. Tačiau jų būgštavimus dekanas A. Bučinskas laiko be pagrindo; jo manymu, dėstytojai, kurie skaitys paskaitas vyresniųjų kursų studentams, bus pakankamai kvalifikuoti. Specialistų visuomet galima pasikviesti iš kitų universitetų.
Komunikacijos katedra yra įsigijusi fotoaparatą, videomagnetofoną, netrukus žada įsigyti televizorių, videokamerą. Katedros patalpose veikia nedidelė skaityklėlė, kurioje kaupiami kai kurie periodiniai leidiniai bei su žurnalistika susijusios knygos. Skaityklėlė atvira ne tik būsimiesiems žurnalistams, bet ir visiems žurnalistika besidomintiems studentams.

Reporterinį darbą dirba nedaugelis...

Tiek praėjusiais metais, tiek ir šiemet jaunieji žurnalistai planuoja atlikti, o kai kurie jau ir atliko vieno mėnesio praktiką Klaipėdos dienraščiuose. Praktikantų straipsniai publikuoti ir "Palangoje" (Palangos miesto laikraštis), ir "Bangoje" (Klaipėdos rajono laikraštis), ir "Būde žemaičių" (Mažeikių rajono laikraštis).
Pirmo ir antro kurso studentai dar nėra "rūšiuojami" į atskiras žurnalistikos specializacijas, tai bus daroma nuo trečio kurso. Jau ir dabar pavieniai studentai sėkmingai darbuojasi radijuje ir televizijoje. Antrakursė Skaiva Jacevičiūtė dirba "Vakarų linijos" radijo stotyje.
Dabartiniai pirmakursiai bei antrakursiai žurnalistikos specialybės studentai kol kas neaktyviai bendradarbiauja su Klaipėdos miesto žiniasklaida, bet džiugu, jog žurnalistikos studijos į KU gyvenimą įnešė kažką reikšmingo ir teigiamo. Belieka tik džiaugtis, jog auga nauja profesionalių žurnalistų karta.

"Vakarų ekspresas" - geriausias!

Paklausėme, naujųsų plunksnos brolių, atliekančių, atlikusių ar dar planuojančių atlikti gamybinę praktiką mūsų dienraštyje, kaip jie švęs spaudos dieną ir kodėl savo praktikai pasirinko "Vakarų ekspresą".

Albertas Barauskas, II kurso žurnalistas:

- Praėjusią vasarą atlikau praktiką būtent "Vakarų ekspreso" laikraštyje, mat fakultete sklido kalbos, kad čia yra daug geriau, nei kituose dienraščiuose. Tik padirbęs kolektyve supratau, kad man čia patinka, nuostabus kolektyvas, geros darbo sąlygos. Žurnalistiką pasirinkau atsitiktinai. Tik 12 klasėje nusprendžiau, kad aš noriu būti žurnalistas, norėjau patirti, ką reiškia reporterio darbas. Dabar su juo susipažinau ir galiu drasiai pasakyti, jog nesigailiu įstojęs į šią specialybę. O spaudos dieną praleisiu kartu su kolektyvu - "Vakarų ekspreso" darbuotojų būryje!

Roma Gudauskaitė, I kurso žurnalistikos specialybės studentė:

Anksčiau laiko pasirinkau atlikti praktiką "Vakarų ekspreso" dienraštyje, todėl, kad vasarą bus labai daug praktikantų ir pabijojau studentų-konkurentų. Vasaros metu visi privalėsime atlikti gamybinę praktiką viename ar kitame miesto dienraštyje. Į "VE" atėjau todėl, kad mums dėstė vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Artūras Grigaliūnas, galvojau, kad jau bus šiek tiek pažįstamas laikraščio stilius. Įstojau į ekonomikos studijas Kaune ir žurnalistikos Klaipėdoje, tai pasirinkau žurnalistiką, nes pasirodė, kad galiu atlikti reporterinį darbą. Be to, rašydavau straipsnelius mokyklos sienlaikraščiui. Kol kas studijomis esu patenkinta, o ateityje tikiuosi, kad neteks keisti specialybės ir puikiai įsitrauksiu į uostamiesčio žurnalistų gretas. Deja, šiandien žurnalistų šventės neminėsiu.
Kartu su Roma "Vakarų eksprese" praktiką atlieka pirmakursė Ieva Preibytė: "Vakarų ekspresas" mylimiausias mano laikraštis. Dar studijų pradžioje lankėmės abiejose redakcijose ir iš karto pasakiau, kad pasirinksiu "VE" kolektyvą, nes nekenčiu sustabarėjusių žmonių, konservatoriškų nuostatų. Pasirinkau žurnalistiką, nes čia susilieja visos specialybės. Žinoma, dabar atliekant praktiką nuliūstu, kai kas nors nepasiseka, bet nuraminu save ir vėl einu. Šiaip ar taip, savo planus sieju su žurnalistika, su "Vakarų ekspresu"..."
Vaidas Plaščinskas - vienintelis vaikinas kremtantis žurnalistikos mokslus Klaipėdos universiteto pirmajame kurse: "Dar mokykloje mane visur kišdavo, liepdavo vesti įvairius koncertus, aktyviai dalyvaudavau literatūriniuose būreliuose, net lietuvių kalbos mokytoja ne kartą patarė studijuoti žurnalistiką ir labai džiaugėsi, kai aš įstojau į šią specialybę. Buvau įstojęs į Teisės akademiją, bet pasirinkau žurnalistiką. Studijuoju tarp merginų, bet esu baisesnis už jas visas kartu sudėjęs. Galiu ranką prie širdies pridėjęs pasakyti, kad nesu parašęs nei vieno straipsnio. Noriu kalbėti ir planuoju praktiką atlikti kokioje nors radijo stotyje, žinoma, jei per likusį laiką sugalvosiu, ką pasiūlyti klausytojams. Manau, kad baigęs bakalauro studijas mokslus tęsiu toliau. O spaudos diena...Kokia spaudos diena, kai darbų milijonas?
Artėjant vasarai "Vakarų eksprese" praktiką atlikti planuoja ir Asta Greivytė, kuri sakėsi rašysianti apie neįprastus mieste sutiktus žmones. Raimonda Mikalčiūtė taip pat rašys į "Vakarų ekspreso" dienraštį, mat merginos tėtis žurnalistas ir jos noras rašyti, pasak Raimondos, užkoduotas genuose. Visi jaunieji kolegos puikiai žino, kad šiandien - spaudos diena, bet nei vienas sakė nešvęsiantis, tik porai valandų užsuksiantys studentai į "Vakarų ekspreso" redakciją, o vėliau jie intensyviai ruošis žaibo greitumu artėjančiai sesijai.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder