Sugrįžęs Benas Nidoje susprogdino linksmybių bombą

Sugrįžęs Benas Nidoje susprogdino linksmybių bombą

Festivalis

Žiūrovus sužavėjo ne tik linksmai dainuojantis Simonas Donskovas, bet ir žavios jo šokėjos

Savaitgalį po keturių metų pertraukos vyko 10-asis jubiliejinis Arūno Valinsko organizuojamas festivalis "Nida 2004". Jo šūkis "Benai, grįžtam į Nidą" sukvietė tikrai įspūdingą žiūrovų skaičių. Renginio metu visas tris savaitgalio dienas vyko gausybė įvairių spalvingų renginių, atrakcijų, varžybų, jau nekalbant apie įsimintinus festivalio dalyvių muzikos koncertus.

Scenoje - festivalio senbuviai

Festivalis prasidėjo penktadienį, ir nors oras nelepino šiluma, į pirmąjį Didįjį festivalio koncertą susirinko pakankamai daug žmonių. Tiesa, jų kur kas daugiau į Nidą atvyko šeštadienį. Koncertą pradėjo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" folkloro ansamblis "Giedružė". Šis ansamblis garsina Neringos miestą savo neįprastais pasirodymais, nes jie dainuoja tik pamario krašto dainas, kurias surinko Liudvikas Rėza. "Giedružės" pasirodymas visiems padarė didžiulį įspūdį, supažindinami žiūrovus su kuršių dvasia.

Vėliau koncertavo beveik visi Lietuvos muzikos senbuviai, kurie dalyvavo visuose anksčiau vykusiuose A. Valinsko rengiamuose Nidos festivaliuose - Simonas Donskovas, Gintarė, Gytis Paškevičius, Irena Starošaitė, Edmundas Kučinskas su Inga Valinskiene, Žilvinas Žvagulis, "Rondo", Arina, "Lemon Joy", "Pelenai", "Žas" ir daugelis kitų.

Gintarė demonstravo ne tik saldų savo balsą, bet ir įspūdingai šoko su šokėjomis Monika (kairėje) ir Sandra (dešinėje)

Renginį vedė Marijonas Mikutavičius, kuris šeštadienį Nidoje savo rankos įspaudu šlovės take, įrengtame prie savivaldybės, įamžino savo buvimą festivalyje.

Šeštadienį nuo pat ryto vyko žūklės varžybos ant Nidos molo, vėliau buvo verdama ungurio žuvienė, kuria paskanauti nemokamai galėjo visi norintieji. Nidos prieplaukoje vyko muzikos žvaigždžių krepšinio varžybos.

Įteikti auksiniai unguriai festivalio laureatams

Vakare Nidos prieplaukoje visi iškilmingai pasitiko festivalio sielą - Beną, kuriuo jau nuo pirmojo festivalio yra Vytautas Kernagis. Vėliau vyko Didysis festivalio koncertas "Senos dainos - geros dainos". Renginį vedė Livija Gradauskienė ir Žilvinas Žvagulis, kurie savo šmaikščiais juokais įaudrino gausiai susirinkusią publiką. Prasidėjus renginiui į sceną buvo pakviestas Benas, o taip pat ir atgaivinto festivalio "kaltininkas" Arūnas Valinskas, kuris su Žilvinu Žvaguliu visiems dainavo linksmiausią festivalio dainą, kartu su jais scenoje šoko Nidos liaudies šokių kolektyvas "Kalnapušė".

Linas Karalius gavo auksinį ungurį

Koncerto metu auksiniais unguriais buvo apdovanoti festivalio laureatai, kuriais tapo Arina, Linas Karalius, kuris anksčiau garsėjo kaip skandalingos grupės "ŽAS" vokalistas Ezopas, Gytis Paškevičius ir daugelis kitų. Koncertavo visos didžiausios Lietuvos muzikos žvaigždės. Prieš vidurnaktį nuskambėjus finalinei festivalio dainai, kurią atliko visi dalyviai, dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai. Po vidurnakčio gyvai koncertavo grupė "Rondo" ir Marijonas Mikutavičius su grupe, kuris pristatė savo naujausią kompaktinį diską "Pasveikinkit vieni kitus".

Džiaugėsi vėl sulaukę sugrįžusio Beno

Į renginį gausiai susirinkę dalyviai džiaugėsi įspūdingu festivaliu: "Aš labai džiaugiuosi, kad atvykau. Čia nuostabus renginys, juk smagu, kad čia, Nidoje, susirinko visa Lietuva. Kur gali būti linksmiau, jei ne šiame rojaus kampelyje. Jau visi buvo pamiršę Beno festivalį, o dabar prisiminimai sugrįžo. Tikiuosi, kad Benas atplauks į Nidą ir kitais, ir dar kitais metais", - vylėsi Aurelija Bliūdžiūtė iš Šilutės. Kauniškis Remigijus Martinkus mėgavosi ne tik galimybe pamatyti Baltijos jūrą, bet taip ir merginomis: "Ach, džiaugiuosi ne tik nuostabiu festivaliu, kuriame išties puiku, ne tik jūra, kurią pamatau retai, bet ir nuostabiomis merginomis, juk visi žino, kad Vakarų Lietuvos krašte gyvena gražiausios merginos". Vietiniai Nidos gyventojai taip pat džiaugėsi, kad pagaliau, po ilgo laikotarpio, čia vėl "sprogo didelė bomba": "Labai džiaugiuosi, kad vėl atgaivintas šis festivalis. Jau visi buvome pasiilgę Beno. Senai Nidoje reikėjo įspūdingo renginio, kad nors kartą per metus sudrumstų čia vyraujančią ramybę. Aš vis dar prisimenu pirmąjį festivalį, o ta keturių metų pertrauka buvo per ilga. Kitais metais vėl lauksiu čia atplauksiančio Beno", - įspūdžiais dalinosi nidiškis Andrius Alseika.

Vieni linksminosi, kiti dirbo

Festivalyje galima buvo pamatyti ne tik įvairias šou pasaulio žvaigždes, bet ir kitas Lietuvos įžymybes. Renginyje linksminosi Arvydas ir Ingrida Saboniai, Algirdas Brazauskas, aktorius Saulius Mertinas su žmona ir kt. Žmonių sūkuryje galima buvo pamatyti ir kandidatus į būsimąjį Europos parlamentą bei į Lietuvos Prezidento postą, kurie festivalyje ne linksminosi, o dirbo, dalindami žiūrovams įvairius pažadus, marškinėlius, tušinukus, kalendoriukus ir kitą atributiką, kiekvienas agituodamas balsuoti už save.

Dirbti teko ir kitiems - vieni pardavinėjo alų, o kiti gaudė tuos, kurie jo padaugino. Neringos komisariato policininkai teigė, kad festivalio metu didesnių incidentų nebuvo, įvyko tik keli nerimti apsistumdimai. Pasak jų, buvo nemažai alkoholio padauginusių žmonių, tarp jų ir nepilnamečių, kurių ne vienas išsimaudė šaltame Kuršių marių vandenyje.

Tikrasis sezono atidarymas dar tik bus

Viso festivalio metu Nidos kultūros ir turizmo centre "Agila" veikė fotografijų paroda "Neužmirštamos Nidos festivalių akimirkos", kurioje visi Neringos gyventojai ir miesto svečiai galėjo pamatyti nuotraukas, kuriose buvo įamžintos visos linksmiausios, įdomiausios ir įsimintiniausios jau įvykusių festivalių akimirkos.

Visi taip pat galėjo susipažinti su vėtrungių ekspozicijomis, kurios buvo pristatytos po atviru dangumi. Kuršmarių vėtrungės papuošė Neringą, suteikdamos poilsiautojams galimybę susipažinti su šiuo autentišku Kuršių nerijos paveldu.

Paskutiniąją festivalio dieną popiet festivalin sugužėję svečiai Nidos prieplaukoje palydėjo Beną ir kitus renginio dalyvius, linkėdami jiems sugrįžti į Nidą ir kitais metais.

Nors festivalis "Nida 2004" į Neringą sukvietė daug žmonių iš įvairių Lietuvos miestų, o triukšmo ir įvairių renginių čia netrūko, tikroji vasaros sezono atidarymo šventė vyks birželio 24-27 dienomis, kuri taip pat visus sukvies į spalvingas linksmybes.

Kristina PAUKŠTYTĖ

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder