Surinkti parašai po interpeliacija aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui

Surinkti parašai po interpeliacija aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija inicijuoja interpeliaciją aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui - ketvirtadienį po interpeliacijos tekstu pasirašė 36 Seimo nariai iš Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos. Tam, kad interpeliacijos procedūra būtų pradėta, reikia ne mažiau kaip penktadalio Seimo narių parašų.

Interpeliacijos tekste liberalai pateikia įrodymus, kad ministras K. Trečiokas melavo, teikdamas paaiškinimus dėl Vijūnėlės dvaro ir su juo siejamo skubaus Vyriausybės nutarimo priėmimo aplinkybių. Už melagingos informacijos teikimą Seimo Antikorupcijos komisijai yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

"Situacija tokia, kad aplinkos ministras įkrito į gilią melo duobę. Iš jos ministras vis dar galėtų išlipti ne tempiamas už ausų, bet savo jėgomis, nuspręsdamas pasitraukti iš pareigų. Jeigu taip neatsitiktų, parengėme interpeliacijos tekstą, kuris galbūt padės ministrui apsispręsti", - sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eligijus Masiulis.

Pasak jo, paaiškėjo, kad ministras K. Trečiokas įsipainiojo į garsiąją Vijūnėlės dvaro istoriją dėl konkretaus Vyriausybės nutarimo pakeitimo, ministras tiesiogiai ir ne kartą bendravo su Druskininkų meru Ričardu Malinausku, derino veiksmus. Šį ikiteisminiame tyrime nustatytą faktą ministras viešai neigė, teikdamas galimai melagingą informaciją ne tik spaudai, bet ir tyrimą atlikusiai Seimo Antikorupcijos komisijai.

Liberalų inicijuotoje interpeliacijoje aplinkos ministro klausiama, ar jis pripažįsta, kad Seimo Antikorupcijos komisijai teikė melagingą informaciją dėl Vyriausybės nutarimo priėmimo aplinkybių, t. y., kad Druskininkų meras ministrui neskambino ir nedarė spaudimo kuo greičiau pakeisti Vyriausybės nutarimą.

 

Interpeliacijoje aplinkos ministro taip pat prašoma atsakyti, ar jis pripažįsta, kad darė spaudimą Vyriausybei dėl nutarimo, kuriuo buvo pripažintas netekusiu galios Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimu patvirtintas Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų skyrius "Kurortų apsaugos zonos". Klausiama, ar ministras pripažįsta, kad Druskininkų mero R. Malinausko prašymu asmeniškai rūpinosi, jog Vyriausybei būtų kuo skubiau pateiktas ir priimtas Vyriausybės nutarimo, kuriuo apibrėžiamas kurortinių zonų statusas, pakeitimas.

K. Trečioko prašoma pateikti paaiškinimą ir dėl kitos teisėsaugos dėmesio sulaukusios istorijos - prekybos centro Prienuose statybų. Ministro klausiama, ar ikiteisminiame tyrime specialiojo liudytojo statusą turintis partijos Tvarka ir teisingumas vadovas Rolandas Paksas su juo, kaip aplinkos ministru ir partijos Tvarka ir teisingumas nariu, asmeniškai susisiekė ir kokia nors forma ragino ar darė spaudimą dėl Prienuose esančio prekybos centro statybų įteisinimo.

Taip pat interpeliacijoje klausiama, ar ministras K. Trečiokas prisiima asmeninę atsakomybę dėl to, kad jo politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigūnas, aplinkos viceministras Algirdas Genevičius (taip pat partijos Tvarka ir teisingumas narys) bei Aplinkos ministerijos pavaldume esančios Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojai minimi ikiteisminiame tyrime dėl prekybos centro statybų Prienuose įteisinimo, galimų korupcijos apraiškų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder