"Tautiška giesmė" suskambės ir Kinijoje

"Tautiška giesmė" suskambės ir Kinijoje

"Tautiškos giesmė" antradienį skambės ir tolimojoje Kinijoje, Šanchajuje. Kai Lietuvoje bus dar tik ketvirta valanda pavakario, pasaulinės parodos "EXPO 2010" Lietuvos paviljone "Tautiškos giesmės" sugiedojimu baigsis visą dieną trukę Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai skirti renginiai. Lietuvos himną Šanchajuje giedos kelios dešimtys paviljone dirbančių bei keliolika nuolat šiame mieste gyvenančių lietuvių.

Antradienį kiekvienas paviljono lankytojas bent trumpam galės pasijusti tapęs Lietuvos "karaliumi", mat kiekvienam paviljono lankytojui įteikiama popierinė karūna su Lietuvos paviljono atributika. Karūnuotų lankytojų pilna ne tik Lietuvos paviljone - garsas apie Lietuvos paviljone švenčiamą Valstybės dieną plačiai pasklidęs po visą parodos teritoriją. Kas valandą mūsų šalies paviljone vyksta nemažai žiūrovų pritraukiančio folkloro ansamblio "Sutaras" pasirodymai.

Antradienio vakarą į lietuviškos muzikos vakaronę pakviesti parodoje dalyvaujančių valstybių generaliniai komisarai ir paviljonų direktoriai. Vakaronės dalyviai pakviesti ne tik kartu sugiedoti tautišką giesmę, bet ir pasiklausyti folklorinės muzikos, pasivaišinti lietuvišku alumi ir kepta duona.

Didesni ir mažesni renginiai istorinėms Lietuvos datoms pažymėti paviljone vyks iki liepos 15-osios - 600-ųjų Žalgirio mūšio metinių: bus pristatyti specialiai šiai datai išleisti lietuviški pašto ženklai, proginės Lietuvos banko monetos, demonstruojama viduramžių karių apranga ir kovos menai. Nemažai dėmesio oreivystės temai skirtame paviljone bus prisimintas ir istorinis S. Dariaus ir S. Girėno skrydis, sumontuotas 1:4 lėktuvo "Lituanica" modelis.

Lietuvos paviljonas patenka tarp lankomiausių šalių paviljoną - kasdien mūsų šalies ekspoziciją aplanko apie 37 tūkst. žmonių. Per pirmus du parodos mėnesius jame jau pabuvojo daugiau kaip du milijonai lankytojų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder