Teismas nusprendė atnaujinti buvusio kultūros viceministro Dariaus Mažinto diplomų bylą
"Byloje sprendžiamas ginčas yra sudėtingas tiek faktinių aplinkybių, tiek teisės požiūriu. Sprendimų priėmimo kambaryje teismas nustatė, kad visapusiškai pagrįstam sprendimui priimti reikia aiškintis turinčias reikšmės bylai naujas aplinkybes. Dėl to bylos nagrinėjimas atnaujintas ir paskirtas dar vienas teismo posėdis, iki kurio šalims pasiūlyta pateikti papildomų įrodymų", - sako teisėja Laima Ribokaitė.
Ieškinyje atsakovui D. Mažintui nurodoma, kad jam nebuvo išduotas Vilniaus "Santaros" vidurinės mokyklos brandos atestatas, kurį jis pateikė stodamas į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Prokurorės teigimu, kadangi atsakovas nebuvo įgijęs vidurinio išsilavinimo, jis negalėjo būti priimtas studijuoti aukštojoje mokykloje, todėl negalioja ir jo įgyti aukštojo mokslo diplomai. Ieškinyje taip pat nurodytas reikalavimas atlyginti valstybei lėšas, išleistas jo studijoms (daugiau nei 23 tūkst. eurų).
Kitas teismo posėdis numatytas rugsėjo 8 dieną. Teismo nutartis neskundžiama.
Pernai spalio pradžioje Vilniaus apygardos prokuratūra, išnagrinėjusi viešojoje erdvėje paskelbtas abejones dėl buvusio kultūros viceministro D. Mažinto brandos atestato tikrumo ir surinkusi papildomų duomenų, konstatavo, kad šis dokumentas yra suklastotas, primena ELTA.
Turimais duomenimis, Vilniaus "Santaros" vidurinės mokyklos baigimo dokumentas, neva išduotas 1999 m. birželio 23 d., 2001 m. buvo pateiktas D. Mažintui stojant į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA).
Atliekant patikrinimą nustatyta, kad 1999 m. Vilniaus "Santaros" vidurinę mokyklą baigusių mokinių sąrašuose D. Mažinto nėra, o Brandos atestatų ir jų priedų apskaitos knygoje nurodytu registracijos numeriu yra užregistruotas kito brandos atestato išdavimas kitam asmeniui.
Pagal baudžiamąjį įstatymą, tokio dokumento suklastojimas ir jo panaudojimas turėtų būti kvalifikuotas kaip nesunkus tyčinis nusikaltimas. 2001 m., kai suklastotas dokumentas buvo pateiktas LMTA priėmimo komisijai, galiojusiame Baudžiamajame kodekse buvo įtvirtinta, kad asmeniui, padariusiam nesunkų tyčinį nusikaltimą, negali būti priimtas apkaltinamasis nuosprendis, jeigu yra praėję penkeri metai. Šiuo atveju senaties terminas suėjo 2006 m., todėl pradėti ikiteisminį tyrimą atsisakyta.
Tačiau atsižvelgiant į tai, kad be vidurinį išsilavinimą patvirtinančio brandos atestato asmuo neturi teisės studijuoti aukštesnės pakopos švietimo įstaigoje ir negali įgyti aukštojo išsilavinimo, Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius pavedė prokurorams priimti sprendimą dėl galimybės taikyti viešojo intereso gynimo priemones.
Socialdemokratas D. Mažintas iš kultūros viceministro pareigų atsistatydino 2014 m. rugsėjo 19 d. Prieš kurį laiką jis buvo patekęs į žiniasklaidos akiratį kaip galimai supainiojęs viešuosius ir privačius interesus.
Rašyti komentarą