Apsauga
Atšilus orams, uostamiesčio mokyklas bei ikimokyklinio ugdymo įstaigas siaubiantys jaunuoliai vis labiau įžūlėja. Šiemet vos per 5 mėnesius dėl to nuostolių patirta tiek, kiek anksčiau per visus metus.
Tokios pastabos buvo išsakytos vicemerės Audros Daujotienės organizuotame pasitarime dėl mokyklų apsaugos.
Klaipėdos švietimo įstaigų ūkio tarnybos duomenimis, šiemet dėl chuliganizmo uostamiesčio mokyklos jau patyrė 62 410 Lt, o 19 ikimokyklinių įstaigų - 72 601 Lt nuostolių. Chuliganai dažniausiai atakuoja langus, laužo įstaigų teritorijose esančius įrengimus, tvoras, niokoja smėliaduobes.
Mokyklų atstovų teigimu, sargas šiais laikais nebėra išeitis. Jaunimas pensinio amžiaus žmogelio grūmojimų nebeklauso. Be to, surasti žmogų, kuris rizikuotų savo sveikata ar net gyvybe už minimalų atlyginimą, nėra taip paprasta. Mokyklos atstovų nuomone, prie ugdymo įstaigų saugojimo turėtų prisidėti ir policija, taip pat įstaigas būtina aptverti.
Saugos tarnybos "Falk Security" filialo Klaipėdoje direktoriaus Arvydo Gaidukevičiaus teigimu, chuliganų neatbaido net aktyvesnis tarnybos reagavimas į langų daužymus. Anot jo, incidentų iš karto padvigubėjo, nes jaunimas linkęs kerštauti. Vadovo įsitikinimu, šios problemos neišspręs nei saugos tarnyba, nei policija - tai socialinė problema.
Ugdymo įstaigoms pasiūlyta išeitis - išsiaiškinti, ar būtų tikslinga sudaryti sutartis su draudimo kompanijomis ir drausti turtą. Be to, nutarta oficialiu raštu prašyti policijos pagalbos - dažnesnio patruliavimo ugdymo įstaigų teritorijose.
Švietimo skyriaus atstovai pabrėžė, jog būtina imtis iniciatyvos lėšų tvoroms gauti. Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Jolantos Ceplienės teigimu, kol kas nėra aptverta nė viena mokykla, nors programa šiam reikalui yra paruošta. Be to, kaip pastebėjo A. Daujotienė, jau dabar reikėtų susirūpinti nauja sutartimi, nes ateinančių metų rugsėjį sutartis su saugos tarnyba "Falk Security", prižiūrinčia uostamiesčio ugdymo įstaigas, baigiasi.
"Vakarų ekspreso" informacija
Rašyti komentarą