Už renginių apsaugą neturėtų mokėti visi

Už renginių apsaugą neturėtų mokėti visi

Seimo nariai Petras Gražulis ir Andrius Mazuronis registravo Susirinkimų įstatymo pataisas, kurioms įsigaliojus susirinkimų organizatoriai turėtų padengti visas finansines išlaidas, susijusias su renginio apsauga. Parlamentarų teigimu, dabartinė tvarka, kai viską turi apmokėti mokesčių mokėtojai, yra nelogiška ir neteisinga jų atžvilgiu.

Šiandien valstybė įsipareigoja padengti visas finansines išlaidas, susijusias su susirinkimų organizavimu ir rengimu. Pasak P.Gražulio ir A.Mazuronio, akcentuotina, kad susirinkimų organizatoriai visiškai neprisideda prie finansinių išteklių, reikalingų surengti ir užtikrinti tvarkai susirinkimų metu. Šiandien policijos pareigūnams trūksta lėšų jų atlyginimams ir tiesioginėms pareigoms vykdyti, todėl papildomos išlaidos privalo būti apmokėtos iš organizatorių lėšų.

„Ne visų renginių organizatoriai turėtų mokėti už apsaugą. Juk jei vyksta normalus renginys, tai ir jokios apsaugos nereikia. Pavyzdžiui, savaitgalį vyko „Sostinės dienos“. Tai čia ir nieko nuo nieko saugoti nereikėjo. Arba kai vyksta tautiškai nusiteikusių žmonių eitynės Vasario 16-ąją ar Kovo 11-ąją, jų irgi nuo nieko nereikia saugoti. Arba, pavyzdžiui, kai būna rengiamas koncertas, jo organizatoriai patys samdosi ir apmoka apsaugą, kad niekas be bilietų neįeitų. O kodėl mokesčių mokėtojai turėtų, pavyzdžiui, apmokėti homoseksualistų apsaugą per jų eitynes?“ - stebėjosi P.Gražulis.

Beje, šią vasarą vykusių homoseksualistų eitynių apsauga policijai kainavo apie 200 tūkst. litų, nuo tiesioginio savo darbo buvo atitraukta apie 400 pareigūnų.

Sidebar placeholder