“Užsiciklino”: reikia sklypo E. Petrauskui

“Užsiciklino”: reikia sklypo E. Petrauskui

Nurijęs kartėlį dėl Šilutės r. savivaldybės kartą jau atmestos jo iniciatyvos olimpinę bronzą Londone šiemet laimėjusį boksininką Evaldą Petrauską ir jo trenerį Vincą Murauską apdovanoti žemės sklypais privačioms statyboms, buvęs mero pavaduotojas, Savivaldybės tarybos narys „tvarkietis“ Vaidas Pavilonis iš naujo bando pramušti valdžios sieną.

Tačiau jo pastangos ir šį kartą gali nueiti perniek.

Bando iš naujo

Praeitą savaitę V. Pavilonis Savivaldybėje užregistravo naują, tiksliau, papildytą (bet su sena data) ankstesnį kreipimąsi į Tarybą, Savivaldybės merą ir administracijos direktorių dėl šilutiškio olimpiečio E. Petrausko ir jo trenerio V. Murausko apdovanojimo.

Tarybos narys prašo artimiausiuose Tarybos komitetų posėdžiuose apsvarstyti galimybę apdovanoti E. Petrauską ir V. Murauską žemės sklypais privačioms statyboms Šilutės miesto teritorijoje arba priemiestyje bei paruošti atitinkamą Tarybos sprendimo projektą.

V. Pavilonio manymu, tokiu sprendimu Taryba ne tik deramai pagerbtų savo olimpietį ir jį išugdžiusį trenerį, bet galbūt ir paskatintų E. Petrauską likti gyventi Šilutėje.

V. Pavilonio parengtą kreipimąsi taip pat pasirašė jo bendrapartietis ir kolega Taryboje Gintaras Bružas, Tarybos narys „darbietis“ Saulius Stankevičius ir du Šilutės visuomenės atstovai – Marijus Budraitis ir Aleksas Kvederis.

Pavyzdžiu nurodo Panevėžį

Šių metų rugsėjo 19 d., atsakydama į pirmąjį V. Pavilonio kreipimąsi dėl E. Petrausko ir V. Murausko apdovanojimo žemės sklypais, Savivaldybės merė Daiva Žebelienė (atsakymą rengė Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas) nurodė, kad žemės sklypų skyrimas boksininkui ir jo treneriui prieštarautų valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymui, kitaip sakant, Savivaldybė tokios galimybės neturi. Todėl buvo nuspręsta šio kreipimosi neteikti svarstyti Tarybos posėdyje.

Šį kartą V. Pavilonis savo rašte, be kita ko, pasiūlė pasinaudoti Panevėžio miesto savivaldybės patirtimi apdovanojant savo olimpietį (pavardė nenurodyta – red. pastaba).

Rugsėjo mėnesį V. Pavilonis teigė „Šilutės ETA Žinioms“ žinantis atvejį, kai Panevėžio savivaldybės taryba kreipėsi į Vyriausybę dėl sportininko apdovanojimo žemės sklypu, ir jis buvo skirtas. Politikas tai pakartojo ir šiandien, tvirtindamas, kad apie tokį atvejį jam papasakojusi pati Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorė.

Panevėžiečiai tokio atvejo neprisimena

Šilutės r. savivaldybė susisiekė ir su Panevėžiu, tačiau V. Pavilonio teiginį patvirtinančios informacijos negavo. „Susisiekėme su Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybėmis ir gavome informaciją, kad tokio atvejo, kai olimpiečiams ir treneriams skiriamas pasodybinis sklypas dar nebuvo,“ – teigiama Šilutės r. savivaldybės tarybos sekretoriato atsakyme į „Šilutės ETA Žinių“ paklausimą.

„Šilutės ETA Žinos“ savo ruožtu nusprendė patikrinti V. Pavilonio informaciją apie Panevėžyje sportininkams neva dovanojamus žemės sklypus. Gaila, bet su šilutiškio politiko minėtu informacijos šaltiniu – Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktore susisiekti nepavyko. Kiti gi pašnekovai – Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Saulius Matulis, šio skyriaus vyr. specialistė Vitalija Baublienė bei Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjas Antanas Stoka, taip pat Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT) Panevėžio skyriaus vedėjo pavaduotoja Marija Bidlauskienė ir buvęs Panevėžio miesto žemėtvarkos skyriaus vadovas, dabar NŽT Panevėžio skyriaus vyriausiasis specialistas, kuruojantis miestą, Gintautas Bagočiūnas

– kaip vienas teigė, kad tokio atvejo neprisimena. Jiems nieko nesako ir V. Pavilonio „Šilutės ETA Žinioms“ telefonu paminėta žemės sklypu Panevėžyje neva apdovanoto sportininko Karčiausko pavardė.

Dar įdomiau tai, kad vienas iš pašnekovų rimtai suabejojo, ar Panevėžys iš viso turi olimpinį prizininką.

Kaip ten bebūtų, tačiau bent jau Karčiausko pavardės olimpinių prizininkų sąraše Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (toliau – LTOK) viešai prieinamoje duomenų bazėje tikrai nėra.

D. Murauskienė: „Vincui būtų labai malonu…“

O kaip V. Pavilonio pastangas vertina tie, dėl kurių šilutiškis politikas šį rudenį šitaip laužo ietis, pavyzdžiui, treneris V. Murauskas?

Deja, pastarasis šiuo metu yra išvykęs į Armėniją, dalyvauja pasaulio bokso pirmenybėse, todėl susisiekti su juo nėra galimybės. Tuo tarpu trenerio sutuoktinė Danutė Murauskienė, atsiliepusi namų telefonu, teigė, kad Vincui būtų labai malonu gauti tokią dovaną – žemės sklypą privačioms statyboms. Esą tai būtų iš tiesų tinkamas jo, kaip trenerio, 40 – ties metų triūso ugdant įvairaus lygio čempionus ir garsinant Šilutės kraštą įvertinimas.

Įvertinimai ir apdovanojimai

E. Petrauskas už Londone iškovotą olimpinę bronzą buvo apdovanotas valstybine 150 tūkst. litų premija ir nauju BMW markės automobiliu. Šilutės r. savivaldybė, vadovaudamasi Tarybos patvirtinta sportininkų skatinimo tvarka, savo ruožtu E. Petrauskui skyrė 1200 litų, o V. Murauskui – 600 Lt premijas.

Be to, 2010 m. rudenį E. Petrauskui už aukštus pasiekimus sporte buvo skirtas vienas pagrindinių Savivaldybės apdovanojimų – „Lietuvininkų vilties“ premija. Po pusmečio išmušė ir jo trenerio V. Murausko valanda – 2011 – tųjų pavasarį jam buvo įteikta „Sidabrinės nendrės“ premija.

Pabaigai

Pastarasis V. Pavilonio kreipimasis, anot Tarybos sekretorės Gintarės Tamašauskės, į kitą savaitę vyksiančių komitetų posėdžių darbotvarkes bus įtrauktas tik kaip informacija Tarybos nariams kartu su oficialiu paaiškinimu, kodėl Savivaldybė negali dovanoti žemės sklypų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder