V. P. Andriukaitis: ligoninių pavaldumas turėtų būti respublikinis

V. P. Andriukaitis: ligoninių pavaldumas turėtų būti respublikinis

Ligoninės neturėtų būti pavaldžios savivaldybėms, o gydytojai keliose vietose dirba ne iš gero gyvenimo. Apie tai susitikime su Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (VMKL) medikais kalbėjosi sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis.

VšĮ VMKL direktorius Henrikas Ulevičius ir Akušerijos-ginekologijos klinikos vedėja prof. Gražina Drąsutienė pristatė ministrui už įvairių investicinių projektų lėšas atnaujintas patalpas, operacines ir pabrėžė, kad nesinorėtų, jog ligoninės atnaujinimo darbai sustotų.

„Aptarėme įvairius investicijų ir reorganizavimo variantus, - sako ministras V. P. Andriukaitis. - Mano nuomone, ligoninės visoje šalyje turi būti perkeltos į valstybinį lygį, o savivalda turėtų likti atsakinga tik už pirminę sveikatos priežiūros grandį. Tada mažiau rastųsi visokių koncesijų, medicininio turizmo ar kitokių nežinia kam naudingų idėjų, o būtų galima realiau planuoti ir kontroliuoti investicijas".

Šią ministro mintį palankiai sutikę medikai atkreipė dėmesį ir į kitas aktualijas. Gydytojų manymu, racionalus turimos aparatūros apkrovimas ir atlyginimų dydis - bene svarbiausi veiksniai, lemiantys nemažas pacientų eiles ir gydytojų darbą keliose įstaigose.

„Sutikite, - sakė ministras V. P. Andriukaitis, - eilės nesusidaro pačios, jos ir dirbtinai sudaromos. Todėl tvarkykime brangios įrangos apkrovimą visi kartu. Kodėl viešojo sektoriaus įstaigose po pietų jau neatliekami jokie tyrimai, o pacientai siunčiami pas privatininkus? Ar Jūs norite bėgioti iš vienos įstaigos į kitą „rankiodamiesi" padorią algą? Kodėl pas Jus tyrimai negali būti atliekami ilgiau, apkraunant brangią aparatūrą ne kokiais 30, o visais 100 proc.?"

Ministro manymu, būtina grįžti prie sisteminio patologijų, pacientų srautų valdymo visos šalies mastu. Ligoninės turi gydyti, o ministerija, savivaldybių sveikatos skyriai turi metodiškai valdyti, reguliuoti pacientų srautų judėjimą. Todėl, pasak ministro, būtina peržiūrėti, koncentruoti vienose rankose ligoninių pavaldumą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder